کد خبر: ۶۸۳۴۶۰۴
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷
مدیر کل هواشناسی گیلان خبر داد؛

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: برف کوهستان‌های گیلان را سپید پوش کرده و در کوهستان‌های تالش همچنان برف می‌بارد.

بارش برف در کوهستان‌های گیلان/خروج سامانه سرد و بارشی از عصر امروزبه گزارش خبرنگار  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، محمد دادرس، مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: بارش برف که از دیروز در کوهستان‌های گیلان آغاز شده است، همچنان در مناطق کوهستانی تالش برف می‌بارد.

وی با اشاره به اینکه، تاکنون در کوهستان محدوده اسالم ۴۰ سانتی متر برف باریده است، افزود: جاده‌های کوهستانی تالش باز است و رفت و آمد در آن جریان دارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: رانندگانی که در جاده‌های کوهستانی به ویژه جاده اسالم به خلخال تردد می‌کنند باید به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

محمد دادرس، همچنین از بارش ۱۵ تا ۲۵ سانتی متری برف در مناطق ییلاقی بخش رانکوه املش خبر داد و افزود: بارش برف کوهستان‌های رودبار را نیز سپید پوش کرده است.

وی با بیان اینکه،۲۰ سانتی متر برف در منطقه کوهستانی شاه شهیدان رودبار به زمین نشسته است، گفت: در کوهستان‌های کلیشم و عمارلو رودبار نیز ۱۰ سانتی متر برف باریده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان از بارش برف در گردنه حیران آستارا نیز خبر داد و افزود: بارش برف که از بامداد امروز در این محور آغاز شده است همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد.

محمد دادرس گفت: تاکنون بیش از ۱۵ سانتی متر برف در گردنه حیران آستارا باریده است و زیبایی این محور را دو چندان کرده است.

وی، با بیان اینکه بارش برف که ازشب گذشته در شهرک تاریخی ماسوله آغاز شده همچنان به صورت پراکنده ادامه دارد، افزود: ارتفاع برف در منطقه کوهستانی ماسوله به بیش از ۲۰ سانتی متر رسیده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: بیش از ۵۰ سانتی متر برف در کوهستان‌های شاه معلم، کهنه ماسوله، دهرا، کوله بار و خلیل دشت باریده است.

محمد دادرس از سپید پوش شدن کوهستان استیلی و گردنه لاری خوانی دیلمان خبر داد و افزود:حدود ۲۰ سانتی متر برف در این مناطق باریده است.

وی از بارش برف زمستانی در مناطق کوهپایه‌ای ماسال نیز خبر داد و گفت: بارش برف در مناطق اولسبلنگاه، شنبه راه، آریدول، رامینه، سوئه چاله، شالماء که از دیشب آغاز شد همچنان ادامه دارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت: افزود: تاکنون ۵ تا ۱۰ سانتی متر برف زمستانی در این مناطق بر زمین نشسته است.

محمد دادرس با اشاره به اینکه، در کوهستان‌های گیلان برف و در جلگه‌ها باران می‌بارد، تصریح کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی سامانه سرد بارشی که از دیروز وارد استان شده بود از عصر امروز به تدریج از استان خارج می‌شود.

 

انتهای پیام/م.ع

سپید پوش شدن  مناطق کوهستانی گیلان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر