کد خبر: ۶۸۳۴۷۸۰
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ابهر از اجرای طرح بوم در ۹۲ آموزشگاه ابتدایی و برنامه جابر در ۸۰ مدرسه در ابهر خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان ، اسماعیل افشاری معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ابهر در حاشیه افتتاح و بازدید از نمایشگاه طرح بوم و برنامه جابر دبستان سمیه شریف آباد،گفت: با توجه به سند تحول بنیادین مدیران مدارس می‌توانند ۶۰ ساعت از ساعات فعالیت دانش‌آموزان در مدرسه را به برنامه‌های بومی، محلی و یادگیری مهارت‌های مورد نیاز با رویکرد فرهنگی و تربیتی به دانش‌آموزان اختصاص دهند.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای طرح بوم که به صورت شناور و با صلاحدید عوامل مدرسه اجرا می‌شود، آموزش مهارت‌های مورد نیاز برای دانش‌آموزان دور دوم ابتدایی است.

افشاری با بیان اینکه طرح «بوم» در مدارس به منظور بالا رفتن خلاقیت در بین دانش‌آموزان برنامه‌ریزی شده تا به نوعی مهارت دانش‌آموزان را افزایش دهد، اظهار کرد: عمل کردن به راهکار‌های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از برنامه‌های مهم آموزش و پرورش در دوره ابتدایی است.

وی همچنین در مورد اهداف اجرای برنامه جابر در مدارس ابتدایی گفت: برنامه جابر به منظور تقویت روحیه پژوهشگری، پرورش خلاقیت، تقویت همکاری و کار گروهی در دانش آموزان، تقویت میل به یادگیری و ارتقای سطح علمی در مدارس دنبال می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ابهر افزود: در برنامه جابر دانش آموزان با طرح مسئله و مشکل به دنبال راه حلی برای حل آن می‌باشند و در این زمینه از طریق مشاهده، سوال، جمع آوری اطلاعات، فرضیه سازی و آزمایش برای حل مسئله تلاش می‌کنند.

شایان ذکر است نمایشگاه‌های آموزشگاهی پروژه‌های علمی دانش آموزان و نمایشگاه‌های طرح بوم دوره ابتدایی در شهرستان ابهر با حضور مسئولان دوره ابتدایی، مدیران، راهبران و دانش آموزان مدارس مجری در شرف افتتاح می‌باشد.

انتهای پیام /ک


۸۰ مدرسه در ابهر میزبان طرح جابربن حیان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر