کد خبر: ۶۸۳۴۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
مطلبی مطرح کرد؛

رئیس پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: به کمک برسی‌ها و مطالعات جدید بزرگترین بیماری ژنتیکی ایران درمان می‌شود.

درمان مهمترین بیماری ژنتیکی ایران به کنم دستاوردی جدیدبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی مطلبی رئیس پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در مراسم رونمایی از اولین موش هموفیلی که امروز در محل پژوهشگاه مهندسی ژنتیک برگزار شد با ببیتن اینکه سه پژوهشکده صنعت کشاورزی و محیط زیست داریم اظهار کرد: تحقیقات این پژوهشگاه‌ها هدفمند و و مشتری محور است.

رئیس پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با اشاره به قرار گرفتن پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در سال ۲۰۱۸ گفت: در سال ۲۰۸ موفق به کسب بهترین رتبه در کشور شدیم.

وی با بیان اینکه تکنولوژی که امروز از آن رونمایی شد بسیار کاربردی است، گفت: به کمک این تکنولوژی می‌توان ژن جدیدی را وارد ژن‌های قبلی کرد و بسیاری از بیماری هارا درمان کرد.

مطلبی اظهار کرد: پروژه‌ای با همکاری بین المللی برای درمان یکی از بیماری‌های ژنتیکی مهم کشور به کمک این تکنیک جدید در دست بررسی است.

غیرفعال کردن فاکتور هشت در موش‌ها با استفاده از تکنیکی جدید

رئیس پژوهشگاه مهندسی ژنتیک و زیست فناوری با بیان اینکه برای تست فاکتور هشت به حیوانی احتیاج داشتیم، گفت: از تکنیکی جدید برای غیرفعال کردن فاکتور هشت در موش‌ها استفاده کردیم.

وی با بیان اینکه مدل حیوانی به توسعه درمانی بیماری‌ها کمک می‌کند، گفت: این دستاورد پژوهشی در غالب طرح کلان ملی با همکاری ستاد توسعه سلول‌های بنیادی معاونت و پژوهشگاه انجام شده است.

مطلبی با اشاره به تولید مثل این حیوان اظهار کرد: با تولید این محصول می‌توان بسیاری از بیماری هارا درمان کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر