کد خبر: ۶۸۳۴۸۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸

در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفته شد ۲۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور، به خراسان جنوبی اختصاص داده شده است .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، این میزان اعتبار از محل اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور، به خراسان جنوبی  اختصاص داده شده است که به دستور استاندار و به دلیل دعوت نشدن فرمانداران شهرستان‌های استان در نشست شورای برنامه ریزی، در خصوص جزئیات این اعتبارات، صحبتی نشد.  

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان همچنین مصوب شد یک درصد از اعتبارات دستگاه‌های اجرایی استان برای انجام امور پژوهشی اولویت دار خراسان جنوبی در اختیار شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی در این نشست، از اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان خواست موضوعات اهمیت دار در حوزه توسعه استان را مشخص و به این شورا ارائه دهند تا برای مطرح کردن آن در نشست‌های سال آینده برنامه ریزی شود.

معتمدیان همچنین خواستار بازنگری در اسناد توسعه استان و شهرستان‌ها و همچنین سند آمایش سرزمینی خراسان جنوبی شد.  

همچنین در شورای برنامه ریزی و توسعه استان47 میلیارد و 342 میلیون ریال اعتبار به بخشهای کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی اختصاص یافت.

این اعتبارات از محل کمک‌های فنی و اعتباری اختصاص یافته که سهم بخش‌های کشاورزی و صنعت و معدن هر کدام ۱۹ میلیارد تومان و سهم بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۹ میلیارد و ۳۴۲ میلیون تومان است.

این تسهیلات در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد و متقاضیان این حوزه‌ها می‌توانند با مراجعه به دستگاه اجرایی مربوطه درخواست تسهیلات خود را ارائه دهند تا از این اعتبارات بهره‌مند شوند.

انتهای پیام / ط ا

اختصاص  یش از 47 میلیارد  به  3 بخش استان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر