کد خبر: ۶۸۳۴۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

غیب‌پرور گفت: دشمنان بدانند دست انتقام سپاه محکم است و به فضل الهی سیلی محکمی خواهند خورد.

رفع معضل اعتیاد کمک به تعالی کشور استبه گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سرتیپ غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در آیین افتتاحیه مرکز بازپروری، صیانت و اشتغال‌زایی شهید زیادیان اظهار کرد: علی‌رغم تلاش دشمنان برای تحقق نیافتن ۴۰ سالگی انقلاب، ۲۲ بهمن امسال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: اوقات دشمنان از این موضوع به حدی تلخ شد که تنها چند روز پس از جشن انقلاب، ۲۷ نفر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به شهادت رساندند.

وی ادامه داد: این شهدا، جمعی از لشکر ۱۴ اصفهان بودند که از یک مأموریت مهم باز می‌گشتند و توسط آمریکا و عواملش به خاک و خون کشیده شدند.

غیب‌پرور با بیان اینکه هرچند این حادثه برای ما تلخ بود، اما دشمنان بدانند دست انتقام سپاه محکم است و به فضل الهی سیلی محکمی خواهند خورد، تاکید کنند: هیچ کدام از دشمنان نمی‌توانند با به شهادت رساندن سربازان سپاه، مسیر پیشرفت انقلاب را کُند کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه انقلاب اسلامی با این همه عزت و شکوه متأسفانه دچار برخی آسیب‌ها نیز می‌باشد، گفت: یکی از این آسیب‌ها که مخرب‌ترین آسیب هم تلقی می‌شود، اعتیاد به مواد مخدر است، دشمن سرمایه‌گذاری عظیمی در این بخش انجام داده و نسل جوان را هدف قرار داده است.

غیب‌پرور با بیان اینکه هرچند روند اعتیاد در کشور به وضعیت بحرانی نرسیده است؛ اما روند فزونی آن را نباید نادیده گرفت، تاکید کرد: امروزه بیش از ۹۵ درصد جمعیت کشور پاک و فقط کمتر از پنج درصد جمعیت کشور به اعتیاد مبتلا هستند؛ این آمار هرچند ناچیز، اما در شأن یک کشور با تمدن کهن نیست.

وی با اشاره به نقش مخرب مواد مخدر در تضعیف بنیان‌های خانواده، گفت: اعتیاد آرامش خانواده‌ها را گرفته و هزینه‌های زیادی را به آن‌ها تحمیل کرده است.

غیب‌پرور با بیان اینکه اعتیاد  برای کشور بسیار هزینه‌ساز شده است، افزود: برای مقابله با این مشکل بزرگ باید آموزش را جدی گرفت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: مواد مخدر بنیان خانواده را آتش می‌زند، خانواده‌ای که دارای معتاد است، نمی‌تواند مسیر طبیعی زندگی را طی کند و دائماً دغدغه دارد.

غیب‌پرور با بیان اینکه برای مقابله با معضل اعتیاد در تلاش برای تحکیم همکاری‌ها با ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم، گفت: این موضوع را با سردار مؤمنی به‌عنوان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در جریان گذاشتم و با همکاری این ستاد قرار شد تا در هر استان مشابه چنین مرکزی تأسیس شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین به وضعیت معتادان ماده ۱۵ در مراکز وابسته به سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: در این مراکز باید تحولی ایجاد کرد نباید صرفا به مراکزی تبدیل شوند که فقط معتاد را درمان می‌کنند بلکه باید صیانت، حرفه آموزی و جامعه پذیری آنان هم در نظر گرفته شود.

غیب پرور در پایان قول مساعد داد افرادی که اعتیاد خود را ترک و مراکز متولی نیز ترک اعتیاد آنان را تایید کنند، بسیج زمینه اشتغال این افراد را تامین و به آنان وام و تسهیلات ارائه کند.

انتهای پیام/

دشمنان نمی‌توانند مسیر پیشرفت انقلاب را کُند کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر