کد خبر: ۶۸۳۴۹۳۸
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد

داوری گفت: به منظور ارتقای سطح فرهنگ و آگاهی ایمنی معلمان و مربیان، در سال آینده ۶۰ هزار نفر از این افراد تحت آموزش قرار می‌گیرند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی داوری در حاشیه برنامه «حامی ایمنی» برای مدارس که صبح امروز در محل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران برگزار شد اظهار کرد: طرحی که امروز سازمان از آن رونمایی می‌کند با توجه به موضوع اهمیت ایمنی دانش آموزان سال هاست که مورد توجه آتش نشانی بوده؛ در وهله اول ما به دانش آموزانی نیاز داریم که فرهنگ ایمنی را به آن‌ها بیاموزیم تا همیشه این موضوع دغدغه ذهنی آن‌ها باشد.

وی با بیان اینکه حضور دانش آموزان در طرح «همیار پلیس» نشان داده فرهنگ سازی از طریق کودکان موفق بوده است، تصریح کرد: همیاران پلیس نقش بسیار موثری را در فرهنگ ترافیک ایفا کردند و ما تلاش کردیم با الگوبرداری از این طرح موفق، دانش آموزان را با فرهنگ ایمنی آشنا کنیم. خانواده‌ها و مدارس نیز به وسیله دانش آموزان می‌توانند با خطرات حوزه ایمنی آشنا شوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه فرهنگ سازی در حوزه ایمنی از دانش آموزان تهرانی آغاز شده است، عنوان کرد: فرهنگ سازی ایمنی را از مدارس ابتدایی پایتخت آغاز کردیم و امیدواریم این طرح به صورت داوطلبانه در سایر استان‌های کشور هم اجرایی شود تا برای سال آینده دانش آموزان و خانواده‌ها با خطرات ایمنی آشنا شوند و این موضوع توسط شهروندان مهم شمرده شود.

داوری با بیان اینکه از سال آینده دوره‌های آموزشی ویژه مربیان و معلمان هم آغاز خواهد شد، گفت: معلمان و مربیان کسانی هستند که باید در مواقع خطر عکس العمل‌های مناسب داشته باشند، آن‌ها همواره در حوادث نقش پررنگی داشته و در برخی از موارد جان خود را برای نجات دانش آموزان از میان آتش از دست دادند. به همین دلیل آتش نشانی با احساس مسئولیت اجتماعی تصمیم گرفت تا روند آموزش معلمان و مربیان را آغاز کند.

به گفته وی، سال آینده ۶۰ هزار معلم تهرانی آموزش‌های لازم را به منظور ایمنی مدارس دریافت خواهند کرد.

داوری در پاسخ به این سوال که در پایتخت چه تعداد مدرسه ناایمن وجود دارد، گفت: آتش نشانی از حیث خطرات مرتبط با آتش سوزی این مساله را بررسی می‌کند، اما ما نمی‌توانیم به صورت قاطع بگوییم مدرسه‌ای از این لحاظ ناایمن است، زیرا ممکن است خطر آتش سوزی یک ساعت گذشته وجود نداشته باشد، اما در همین لحظه حریق رخ دهد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه بیش از دو هزار مدرسه در پایتخت در پایش زمستانی مورد رصد قرار گرفتند، افزود: اگرچه در ابتدای سال تحصیلی همه مدارس بازبینی می‌شوند، اما از ابتدای زمستان نیز ما مجدداً پایش مدارس را آغاز کرده ایم و نکات و دستورالعمل‌های لازم را به مدارس ارجاع داده ایم. ممکن است در مدرسه‌ای از بهترین وسایل گرمایشی استفاده شود، اما اگر شیوه استفاده نامناسب باشد حتماً خطرساز خواهد بود. براین اساس، آتش نشانی مدارس را همراهی می‌کند تا به یک ایمنی مناسب برسند.

انتهای پیام/

ارائه آموزش‌های ایمنی به ۶۰ هزار معلم در سال ۹۸

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر