کد خبر: ۶۸۳۵۰۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴

دستور العمل طرح حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی به تمامی واحد‌های اجرایی ستادی و استانی سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا ابلاغ شد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی از مصوبات شورای معاونان این سازمان در سال جاری بوده است که به عنوان تکلیف بخش‌های مختلف قید و این دستور اداری جهت تأکید و اهمیت موضوع صادر شده است.

بر اساس این دستور اداری که با امضای محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی صادر شده است، با عنایت به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» و با توجه به تاکیدات دولت در راستای اجرایی کردن برنامه‌های عملیاتی جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالا‌ها و تولیدات داخلی، با رعایت تمام جوانب، تمامی زیرمجموعه‌های سازمان تأمین اجتماعی شامل ستاد مرکزی، ادارات کل بیمه‌ای، مدیریت‌های درمان، شرکت‌ها و موسسات تابعه موظفند طبق این دستورالعمل از کالا‌ها و خدمات داخلی استفاده کنند.

در این دستور اداری تأکید شده که تمامی واحد‌های تابعه سازمان تأمین اجتماعی مکلف هستند تمامی وسایل، تجهیزات، ملزومات، مصالح و مواد اولیه موردنیاز خود را در وهله اول از تولیدکنندگان تحت پوشش این سازمان و در اولویت بعدی از سایر کالا‌های ساخت داخل خریداری کنند.

همچنین طبق این دستور اداری، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) مکلف شده است، تمامی محصولات تولیدی خود را جهت عرضه در سامانه‌ای که به منظور اطلاع رسانی امکانات تولیدی و خدماتی ایجاد و طراحی می‌کند، در معرض نمایش قرار دهد.

شایان ذکر است؛ در طول سال‌های اخیر سازمان تأمین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به واحد‌های اجرایی و شرکت‌های تابعه و همچنین با راه‌اندازی کمپین «من کالای ایرانی می‌خرم» برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حمایت از کالای ایرانی تلاش کرده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر