کد خبر: ۶۸۳۵۱۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
شاکرمی خبر داد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: ۳۷ نفر از زندانیان البرز با پرداخت مبلغ ۱۶۶۰۴۵۰۰۰۰ معادل ۲۷/۵ سکه، در ایام الله دهه فجر آزاد شدند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز در خصوص آزادی ۳۷ تن از زندانیان مهریه اظهار کرد: این اقدام در راستای اجرای بخشنامه ریاست قوه قضاییه و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها صورت گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ادامه داد: با حضور در زندان و ملاقات با زندانیانی که به واسطه عجز از پرداخت مهریه در زندان به سر می‌برند و با معرفی تعدادی از زندانیان به ستاد دیه استان البرز و انجمن حمایت از زندانیان، مقدمات آزادی این افراد فراهم شد.

وی افزود: با پرداخت مبلغ ۱۶۶۰۴۵۰۰۰۰ معادل ۲۷.۵ سکه ۳۷ تن از زندانیان یاد شده در ایام الله دهه فجر آزاد شدند.


بیشتر بخوانید: آزادی 18 زندانی غیرعمد با کمک خیرین


بر اساس این گزارش، رئیس قوه قضاییه مهرماه سال جاری و در پی افزایش غیرمتعارف قیمت سکه، بخشنامه‌ای خطاب به روسای کل دادگستری استان‌های سراسر کشور صادر کرد تا ترتیبی اتخاذ شود که دادگاه‌ها به صورت خارج از نوبت و بدون تعیین وقت رسیدگی نسبت به درخواست تعدیل که از سوی زوج تقدیم می‌شود، رسیدگی و مهلت‌های تأدیه سکه را متناسب با وضعیت مالی محکومٌ علیه افزایش داده تا بدین ترتیب از زندانی شدن آنان جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام/

رهایی ۳۷ نفر از محکومان مهریه از زندان در البرز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر