کد خبر: ۶۸۳۵۲۳۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
عضو شورای اسلامی شهر قم عنوان کرد؛

قراچورلو گفت:مقرر شددر سال۱۳۹۸به مساجدی که دارای پایگاه بسیج و کانون فرهنگی هستند۹۰مترمربع تجاری به‌صورت رایگان واگذار شود .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم، زین‌العابدین قراچورلو عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه دفترچه تعرفه عوارض و بها خدمات تنها مربوط به تعرفه‌ها و فرمول‌های محاسبه عوارض نیست،گفت: دفترچه تعرفه عوارض و بها خدمات به‌نوعی ضوابط شهرسازی را بحث و تبیین می‌کند و به‌نوعی خط‌کشی است که با توجه به ضوابط شهرسازی محاسبات عوارض را بدون اعمال سلیقه و به‌صورت متمرکز و یکپارچه انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: در بررسی دفترچه تعرفه عوارض و بها خدمات سال ۱۳۹۸ سعی کردیم تعاریف با مفاهیم و طرح تفصیلی منطبق و هماهنگ باشد تا این محاسبات منظم‌تر و راحت‌تر انجام شود و شهروندان با توجه به درخواستشان بتوانند به‌راحتی محاسبات عوارض را انجام دهند تا ما نیز گام مهمی در راستای شفاف‌سازی این تعرفه‌ها برداشته باشیم.

قراچورلو ادامه داد: در برخی بند‌ها برداشت‌های متفاوت و چندگانه وجود داشت که با برگزاری جلسات متعدد این مشکل برطرف شد و ساده‌سازی دربند‌های مذکور صورت پذیرفت که منجر به شفاف‌سازی و حصول اطمینان بیشتر شهروندان از محاسبات عوارض خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه در راستای حفاظت و صیانت از حقوق شهروندان در کلیات تعرفه سال ۱۳۹۸ افزایش چشمگیری نداشته‌ایم،عنوان کرد: در کلیات تعرفه در برخی بند‌ها کاهش و یا متعادل‌سازی انجام‌شده است.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت اراضی در سال جاری تلاش کردیم ضریبی که در صلح‌نامه به نفع شهروندان است را افزایش دهیم تا قیمت عرصه در مسیر را به قیمت واقعی آن نزدیک‌تر کنیم.

قراچورلو بیان کرد: در شهرداری برای تملک عرصه‌های در مسیر صلح‌نامه نوشته می‌شود که در قبال عرصه در مسیر به شهروندان تراکم ارائه می‌شود که مقرر شد ارزش ریالی تراکم ارائه‌شده در صلح‌نامه قید شود تا مردم بتوانند دریافتی خود در قبال ارزش زمین واگذار کرده را بدانند. این موضوع علاوه بر شفاف‌سازی و ایجاد اطمینان باعث همکاری و مساعدت بیشتر شهروندان در تملکات پروژه‌های مختلف می‌شود، همچنین تلاش کردیم قیمت سطح اشغال واگذاری قبل و بعد از عقب‌نشینی را تغییر ندهیم تا به نفع شهروندان باشد.

عضو شورای شهر قم با اشاره به کمک به توسعه فرهنگ، کانون‌های فرهنگی و نیز تأمین منابع مالی برای مخارج مساجد،تصریح کرد: مقرر شد در سال ۱۳۹۸ به مساجدی که دارای پایگاه بسیج و کانون فرهنگی هستند ۹۰ مترمربع تجاری به‌صورت رایگان واگذار شود که این میزان نسبت به سال قبل ۱۰ مترمربع افزایش کلی داشته است.

انتهای پیام/ح

تعرفه عوارض شهرداری در سال آینده افزایش چشمگیری نداشته است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر