کد خبر: ۶۸۳۵۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۴
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

محسن محسنی نسب به تحلیل و بررسی کم رنگ شدن قهرمان در سینمای ایران و عواقب این جریان پرداخت.

کاراکتر فیلم‌ها دارای فضائل اخلاقی نیستندمحسن محسنی نسب نویسنده، تهیه کننده و کارگردان سینما درباره کم رنگ شدن قهرمان واقعی در فیلم‌های سینمایی و نیاز سینمای امروز به این جریان به خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: ما با موضوع خاصی روبرو هستیم که سینماگران باید حتما به آن توجه ویژه داشته باشند، متاسفانه فیلم‌هایی که ساخته می‌شود یا حتی در جشنواره مورد توجه قرار می‌گیرد شخصیت‌های قهرمان قصه، خاکستری هستند و کاراکتر‌ها دارای فضائل اخلاقی نیستند یعنی در سینما آنقدر به فقر اخلاقی رسیدیم که اگر شخصیتی در قصه یک فیلم فقط حرف درستی بزند و راستش را بگوید قهرمان می‌شود.

وی افزود: این موارد معضلاتی هستند که در سینمای ما باید از بین برود و مشکلش حل شود، چون به جای انسان سازی، تخریب شخصیت‌ها را انجام می‌دهد و این نمی‌تواند الگوی خوبی برای نوجوانان و جوانان باشد و عواقب درستی برای جامعه ندارد.

این کارگردان ادامه داد: وظیفه هنر، انسان سازی و تشویق فضائل انسانی است و حتما فیلمسازان ما باید به این باور برسند که بر اساس نفس انسان‌ها و حقایق فیلم بسازند نه بر اساس واقعیت ها.

محسنی نسب بیان کرد: نکته بعد اینکه شورای پروانه ساخت باید بر اساس بودن یکی از شخصیت‌های اصلی در فیلمنامه به عنوان الگویی پاک و تمیز پروانه بدهد و فیلمسازان را موظف به انجام چنین کاری کند.

این کارگردان بیان کرد: هیچ جای دنیا مانند ما شخصیت‌های اصلی و جوانمرد را خاکستری نشان نمی‌دهند و اگر می‌بینید کیارستمی، کیارستمی شد به دلیل ساختن فیلم سینمایی «خانه دوست کجاست» بود که شخصیت اصلی فیلم را جوانمردی با شخصیتی پاک به مخاطب عرضه کرد.

محسنی نسب گفت: در جشنواره فیلم فجر امسال چند فیلم که مورد توجه هم قرار گرفت شخصیت‌های اصلی و قهرمان خود را در عین خوب بودن، خاکستری نشان دادند و این اصلا درست نیست.

انتهای پیام/

کارگردان سینما از شخصیت‌های خاکستری فیلم‌ها انتقاد کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر