کد خبر: ۶۸۳۵۳۱۸
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۶
مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم عنوان کرد؛

حجت الاسلام اسکندری گفت:۹اسفندماه امسال همایشی ویژه در رابطه با ترویج فرهنگ وقف در قم برگزار می‌شود و برای ترویج سنت حسنه وقف اصل اعتمادسازی باید در بین مردم نهادینه شود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم عصر امروز در دیدار با آیت‌الله علی‌رضا اعرافی که در دفتر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد،گفت: برای ترویج سنت حسنه وقف اصل اعتمادسازی باید در بین مردم نهادینه شود.

وی با اشاره به اهمیت مسئله وقف و ارتباط تنگاتنگ آن با باور‌های دینی مردم عنوان کرد: وقف ازجمله مسائل مهم اسلامی بوده که ازنظر شرعی، قانونی، عرفی و اجتماعی از حساسیت‌های بسیار ویژه‌ای برخوردار است، انجام امینانه نیات واقفین مهم‌ترین اصلی بوده که باید در سطح اوقاف و امور خیریه انجام بگیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان برخی از مهم‌ترین جوانب سنت حسنه وقف در شرایط کنونی بیان کرد: رعایت کامل و دقیق مباحث شرعی، احیای موقوفات، حراست درست از نیت واقفین و تلاش در راستای توسعه فرهنگ وقف از نیاز‌های مهمی بوده که امروز در سطح جامعه بیش از گذشته احساس می‌شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده وقف تصریح کرد: با تغییر شرایط جامعه نیازمندی‌های ویژه و جدید دیگری نیز به وجود آمده است،رفع کمبود‌ها و توسعه زیرساخت‌های حوزه علوم و مهارت‌های دیگر علمی از رویکرد‌های اوقاف و امور خیریه قم در استفاده درست از ظرفیت‌های موقوفات است.

اسکندری تأکید کرد: مسئله وقف مسئله مهم و حائز اهمیتی بوده که نباید اجازه داد نگاه به این سنت الهی کم‌ارزش یا نازل قلمداد شود، ترویج و تبلیغ اهمیت مسئله وقف رویکرد مهمی بوده که در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان دنبال می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اهمیت عمل به نیات واقفین ابراز کرد: برای اعتمادسازی بیشتر در بین مردم باید موقوفاتی که توسط مردم به بوته وقف درآید دقیقاً در همان محلی مصرف شود که واقف از آن انتظار داشته است، اعتماد مردم به مسئله وقف به دلیل برخی مسائل حدودی کاهش پیداکرده است.

وی اشاره کرد: ۹ اسفندماه امسال همایشی در زمینه وقف در استان قم برگزار می‌شود، حقیقت این است که امر وقف محصول حوزه و نتیجه تلاش عالمان و بزرگان دینی در طول سده‌های مختلف است که همواره مردم را نسبت به نتایج مثبت دنیوی و اخروی این سنت نیکو تشویق و ترغیب کرده‌اند.

اسکندری ادامه داد: معرفی دستاورد‌های وقف و اطلاع‌رسانی دقیق از شکل و نحوه استفاده از موقوفات در افزایش اعتماد عمومی به مسئله وقف اثرگذار است، سرمایه‌گذاری در زمینه‌های موردنیاز جامعه از ظرفیت‌های مهم اوقاف و امور خیریه بوده و آمادگی چنین امری نیز فراهم است.

انتهای پیام/ ح

همایش ویژه وقف در قم برگزار می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر