کد خبر: ۶۸۳۵۳۶۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۵

مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: بیش از ۳ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فارس واریز شده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ناصر هاشمی مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه در ۱۰ ماه نخست امسال بیش از ۳ هزار و ۹۵۳ میلیارد ریال عوارض به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فارس واریز شده است، اظهار کرد: از این میزان افزون بر یک هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال به شهرداری شهرستان شیراز و بیش از ۱۳۷ میلیارد ریال نیز به دهیاری‌های شهرستان شیراز واریز شده و شهرداری‌های دیگر مناطق استان به جز شهرستان شیراز نیز یک هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال و دهیاری‌های استان هم یک هزار و ۵۶ میلیارد ریال دریافتی داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در سال ۹۶ نیز در مجموع بیش از ۴ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است.

هاشمی با بیان اینکه افزون بر ۲ هزار و ۱۹۹ شهرداری و دهیاری و عشایر در سطح استان از عوارض مالیات بر ارزش افزوده بهره‌مند شده اند، تصریح کرد: میزان عوارض انتقالی به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فارس از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده تا کنون بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی با تأکید بر اینکه تلاش اداره کل امور مالیاتی بر مبنای ارائه خدمات و تسهیلات به مودیان در چارچوب قانون و در راستای اجرای عدالت مالیاتی است، ادامه داد: نقش مالیات بر ارزش افزوده در توسعه اقتصاد کشور و انجام زیر ساخت پروژه‌های عمرانی بسیار مهم می‌باشد از اینرو گسترش فرهنگ پرداخت مالیات و مشارکت مودیان در این زمینه تاثیرگذار است.

مدیرکل امور مالیاتی فارس با اشاره به اینکه عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و یا منطقه صرفا برای عمران و آبادانی همان منطقه مصروف می‌شود، تصریح کرد: تحقق درآمد‌های مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت هر استان دارد و بدین منظور نیز ضروری است تمام افرادی که مشمول پرداخت مالیات می‌شوند، به این کار به عنوان یک تکلیف در راستای توسعه شهر و زیر ساخت‌های آن توجه کنند.

انتهای پیام/چ

پرداخت عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌های فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر