کد خبر: ۶۸۳۵۴۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
واعظی در هرمزگان؛

رییس دفتر رییس‌ جمهوری گفت: آمریکا با تحریم های اقتصادی از تمام توان خود برای ایجاد نارضایتی و شکاف بین حاکمیت و ملت استفاده می کند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،  محمود واعظی شنبه شب در جمع فعالان اقتصادی با اشاره به حماسه آفرینی‌های مردم در ۲۲ بهمن امسال،گفت: ملت ایران همواره در ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده اند که مثل یک خانواده از حاکمیت ودولت خود حمایت می‌کنند.

وی، نقش دولت در حمایت از بخش خصوصی را سیاست گذاری، نظارت، هدایت و حمایت عنوان کرد و ابراز داشت: بنای دولت بر تصدی گری و بنگاه داری بر بخش خصوصی نیست.

رییس دفتر رییس جمهوری در این نشست بیان داشت: استان هرمزگان به دلیل اهمیت مرزی بودن آن و ظرفیت‌های خاصی که درتوسعه مدیریت کشور دارد، آینه کشوراست لذا هرچه آبادتر شود، نزد کشور‌های حوه خلیج فارس سرافرازترخواهیم بود.

واعظی گفت: این استان قبل از انقلاب و بعد از آن در مقطع‌هایی به دلیل نبود توجه به سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی بومی از بسیاری از توسعه‌ها عقب مانده است.

وی توسعه و آینده هرمزگان را مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: این استان در بخش‌های مختلف خود حرفی برای گفتن دارد و دولت نیز با توجه به اهمیت جایگاه این استان به دنبال توسعه هرمزگان در تمامی ابعاد آن است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در این رابطه به صنعت پرورش میگو و ماهی در دریا به دلیل شاخص‌های بالای ارزآوری اشاره کرد.

واعظی در ادامه سخنان خود خواستار توسعه و تنوع بخشی به زیرساخت‌های اقتصادی، نیروی انسانی و حمایت از بخش خصوصی شد.

وی یکی از محور‌های مهم برای توسعه زیرساخت‌های اقتصادی به مساله گردشگری در استان هرمزگان اشاره کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری یاد آور شد: استان هرمزگان به دلیل وجود ظرفیت‌های خاص این منطقه، وجود جزیره‌های زیبا، آب و هوایی خاص نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری دارد.

واعظی با اشاره به صحبت‌های یکی از فعالان حوزه‌های اقتصادی و کشاورزی تنوع در رشته‌های دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌های استان هرمزگان را ضرروی دانست.

وی اظهار امیدواری کرد: با برطرف شدن موانع فراروی حوزه صادرات، فضای کسب و کار درهرمزگان بهبود یابد و وضعیت مطلوب درعرصه اشتغال و اقتصاد استان هرمزگان ایجاد شود.

رییس دفتر رییس جمهوری در این رابطه خطاب به بانک ها، عنوان کرد: بانک‌ها رعایت حال کشاورزان را داشته باشند. 

 انتهای پیام/س

سفر رییس جمهور به هرمزگان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر