کد خبر: ۶۸۳۵۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴

رئیس دانشگاه بیرجند گفت:تمام دانشگاه‌های سراسر کشور از اعتبارات طرح توازن مبالغ زیادی دریافت می‌کنند اما سهم دانشگاه بیرجند از این محل صفر است.

سهم صفر دانشگاه بیرجند از اعتبارات طرح توازنبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ،خامسان رئیس دانشگاه بیرجند امروز در ششمین شورای برنامه ریزی و توسعه استان با تأکید بر اینکه آموزش عالی به تثبیت جمعیت در منطقه کمک می‌کند، گفت: در دانشگاه بیرجند حدود ۱۲ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند و اگر به این شکل با سیستم آموزش عالی استان برخورد شود در بحث رقابتی بین دانشگاه‌های کشور روز به روز اُفت خواهیم کرد و رقبای ما گسترش خواهند یافت.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های استان سیستان و بلوچستان ۳۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات طرح توازن دریافت کردند، افزود: دانشگاه فردوسی مشهد نیز ۱۰ میلیارد تومان از محل این اعتبارات جذب کرده است.

خامسان گفت: بی توجهی به مؤسسات آموزشی استان موجب تقویت امکانات دانشگاه‌های دیگر می‌شود و متأسفانه روز به روز جاذبه جذب دانشگاه‌های استان کم خواهد شد لذا درخواست می‌شود از محل اعتبارات توازن جاذبه‌های دانشگاه‌های خراسان جنوبی را حفظ کنیم.

رئیس دانشگاه بیرجند افزود: اکنون آمار دانشجویان دانشگاه بیرجند از ۱۵ هزار به حدود ۱۲ هزار نفر کاهش یافته است و با ادامه این روند در آینده شاهد کاهش بیشتر آمار دانشجویان خواهیم بود.  

وی به سرانه دانشجویی در استان اشاره کرد و گفت: وقتی در خراسان جنوبی به تقویت دانشگاه بیرجند توجه نمی‌شود چگونه می‌توان از بودجه دانشگاه در سطح وزارت و سازمان برنامه و بودجه دفاع کرد؟

خامسان افزود: اگر اعتباری به دانشگاه اختصاص نمی‌یابد حداقل مبلغی که کسر شده را به دانشگاه برگردانند.
انتهای پیام/غ

تأثیر آموزش عالی بر تثبیت جمعیت در منطقه 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر