کد خبر: ۶۸۳۵۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۴:۲۰

شبکه تلویزیونی بلومبرگ اعلام کرد عربستان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در بخش فناوری در آمریکا بوده و اخیرا سرمایه گذاری‌هایی قابل توجه در این کشور از جمله اوبر و تسلا داشته است.

بلومبرگ: عربستان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در بخش فن آوری در آمریکاستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی بلومبرگ اعلام کرد عربستان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر در بخش فناوری در آمریکا بوده و اخیرا سرمایه گذاری‌هایی قابل توجه در این کشور از جمله اوبر و تسلا داشته است.

اقدامات عربستان به دنبال اقدامات قطر و امارات صورت می‌گیرد. بنیاد سرمایه گذاری عربستان اخیرا سرمایه گذاری‌هایی قابل توجه در بخش فناوری آمریکا از جمله اوبر و تسلا داشته است.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که عربستان سعودی در ماه‌های اخیر با محکومیت‌های بین المللی به علت قتل جمال خاشقجی در کنسولگری خود در استانبول روبرو بوده است.

«نویالا او کانر»، رییس اجرایی مرکز دموکراسی و فناوری گفت: «این، بازار خوبی برای سعودی‌ها است. آن‌ها سرمایه گذاری‌های زیادی در بخش فناوری و در بخش‌های دیگر آمریکا انجام می‌دهند. البته نگرانی‌های ما به موضوع ارزش‌ها بازمی گردد.»

او کانر ادامه داد: «اقدامات آن‌ها با سرمایه گذاری‌های آن‌ها در تضاد است. ما اخیرا شاهد حمایت دولت عربستان از تولید نوعی نرم افزار در عربستان هستیم که در آن افراد می‌توانند زنان و دیگر وابستگان خود را ردیابی کنند. این نگران کننده است. این برخلاف ارزش‌های دموکراتیک ما از جمله آزادی افراد است.»

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید آیا با سرمایه گذاری عربستان در این شرکت‌ها آن‌ها دچار تغییر خواهند شد؛ گفت: «اینکه شرکت‌های فناوری در آمریکا با کشور‌های دیگر رابطه داشته باشند و تاثیرات این رابطه همیشه مورد بحث بوده است. این موضوع همچنین به موضوع تفاوت فرهنگ‌ها برمی گردد. اینترنت سبب شده است که شرکت‌های آمریکایی از طریق آن ارزش‌های دموکراتیک خود را صادر کنند. این در برخی از موارد برخلاف ارزش‌های کشور‌ها و شرکت‌های دیگر است. ما بحث‌ها و گفتگو‌هایی درباره شرکت‌های عربستان سعودی و چینی و چگونگی اداره و استفاده آن‌ها از فناوری را داشته ایم.»

اوکانر در پاسخ به این سوال که به نظر شما روابط عربستان در بخش سرمایه گذاری چگونه پیش خواهد رفت. برخی می‌گویند که شاید این روابط قطع شود؛ گفت: «به نظرم پیش بینی این موضوع کار دشواری است. معتقدم که بحث‌ها درباره نوع محصولات و خدماتی که این شرکت‌ها در رابطه با ارزش‌ها و اصول دموکراتیک ارائه می‌دهند ادامه پیدا خواهد کرد.»

وی افزود: «از طرف دیگر کارکنان شرکت‌های فناوری اطلاعات و دیگر نهاد‌های مدنی این موضوع را زیر نظر دارند. ما تازه شاهد بحث‌های زیادی در آمریکا و در سراسر جهان در رابطه با این موضوع هستیم. این آخرین بار نخواهد بود.»

وی در ادامه در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که فیس بوک کمترین اعتماد را در بین کاربران رسانه‌های اجتماعی به خود اختصاص داده است. در این وضعیت شاهد افزایش اعتماد به آمازون و گوگل هستیم. ارزیابی شما چیست؛ گفت: «به نظرم این موضوع تکان دهنده‌ای است.»

او کانر اضافه کرد: « به نظرم ما با موضوع اطلاعات شخصی افراد نه تنها در بخش فناوری اطلاعات بلکه در بیشتر بخش‌ها روبرو هستیم. این موضوع سبب ایجاد میزان محبوبیت در بیشتر بخش‌ها شده است. به نظرم ما باید قانون جامعی درباره محرمانه ماندن اطلاعات شخصی افراد در آمریکا داشته باشیم تا ما را به وضعیت پیشین در زمینه محرمانه بودن اطلاعات شخصی افراد در سطح جهان برساند.»

وی افزود: «به نظرم افراد زیادی در آمریکا خواهان قانونی جامع در رابطه با محرمانه ماندن اطلاعات شخصی افراد هستند و بسیاری از افراد می‌خواهند که از این خدمات به روشی موثر استفاده کنند.»

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر