کد خبر: ۶۸۳۵۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:سامانه ناپایدار بارشی تا ساعات بعدازظهر به صورت پراکنده در استان فعالیت خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس، مرضیه سی سی پور کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:طی امروز در استان ناپایداری جوی و دریایی خواهیم داشت.

وی افزود:سامانه ناپایدار بارشی تا ساعات بعدازظهر به صورت پراکنده در استان فعالیت خواهد داشت انتظار فعالیت قابل توجهی از این موج نخواهیم داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت:در مناطق غربی استان نیز به تدریج از نزدیک ظهر شاهد کاهش ابرناکی خواهیم بود و این موج ناپایدار تا ساعات بعدازظهر در نقاطی از تنگه هرمز و مناطق شرقی استان به صورت پراکنده فعالیت بارشی خواهد داشت و به تدریج از استان خارج خواهد شد.

سی سی پور افزود:پدیده قابل توجه استان پس از خروج سامانه ناپایدار بارشی از ساعات ظهر وزش باد نسبتا شدید شمال غربی در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس خواهد بود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد.

وی گفت:طی ساعات بعدازظهر با توجه به سرعت باد (بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت) احتمال اختلال در تردد‌های دریایی پیش بینی می‌شود که این شرایط به تناوب تا روز‌های پایانی هفته خصوصا در جزایر غربی خلیج فارس از جمله جزیره کیش ادامه خواهد داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود:از لحاظ دمایی با توجه به کاهش ابرناکی در طول شب در برخی نقاط استان شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.

سی سی پور افزود:از ساعات ظهر شرایط تردد در منطقه گردشگری هنگام مساعد نخواهد بود.در ساعات بعدازظهر و شب اختلال در تردد‌های دریایی به خصوص در مسیر تردد به جزیره کیش پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود:توصیه می‌شود با توجه به نامساعد شدن شرایط دریا تمهیدات لازم در کلیه بنادر استان خصوصا بنادر غربی صورت گیرد.

سی سی پور گفت:به تناوب تا چهارشنبه شرایط نامساعد دریایی خصوصادر ساعات بعدازظهر پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/ف

پیش بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر