کد خبر: ۶۸۳۵۸۳۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت:در ۱۰ ماه اخیر سال جاری ۶۲ هزار و ۵۹۲ ولادت ثبت شد که نشان می‌دهد در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۹ درصد کاهش ولادت داشتیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حسین غفرانی مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با بیان اینکه ۸۰ درصد از اصفهانی‌ها کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند، اظهار کرد: بنابر اظهارات سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور بومی‌سازی تولید کارت ملی خام در داخل کشور در مراحل نهایی است و به زودی از این مشکل عبور می‌کنیم و بقیه افراد متقاضی نیز کارت ملی خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان با اشاره به اینکه در ۱۰ ماه ابتدایی سال گذشته ۶۸ هزار و ۶۲۷ ولادت در استان اصفهان ثبت شده بود، افزود: همچنین در ۱۰ ماه اخیر سال جاری ۶۲ هزار و ۵۹۲ ولادت ثبت شد که نشان می‌دهد در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۹ درصد کاهش ولادت داشتیم، همچنین در سال جاری از تعداد کل ولادت ذکر شده، ۳۰ هزار و ۷۱۱ نوزاد دختر و ۳۱ هزار و ۸۸۸ نوزاد پسر بودند.

وی در ادامه از اسامی که در ۱۰ ماه اخیر، بیشترین طرفداران را داشتند خبر داد و اعلام کرد: در بین نوزادان دختر، به ترتیب اسامی فاطمه، زهرا، حلما، آوا، زینب و فاطمه‌زهرا و در بین نوزادان پسر، به ترتیب اسامی امیرعلی، علی، امیرحسین، حسین و محمدحسین بیشترین فراوانی را داشتند.

غفرانی همچنین به افزایش ۱.۳ درصدی آمار متوفیان در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: در ۱۰ ماه گذشته سال جاری تعداد متوفیان استان اصفهان ۱۹ هزار و ۴۵۶ مورد بوده است، در حالی که در مدت مشابه سال ۹۶، این تعداد ۱۹ هزار و ۲۸۵ مورد بوده است؛ در بین متوفیان سال جاری، ۱۰ هزار و ۸۸۱ مورد را مردان و ۸ هزار و ۵۷۵ مورد را زنان تشکیل می‌دهند. 

 
انتهای پیام/م 
 

بومی‌سازی تولید کارت ملی خام در مرحله نهایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر