کد خبر: ۶۸۳۵۸۸۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸

  استاندار کرمانشاه گفت:مردم حلبچه و کرمانشاه اشتراکات فرهنگی و تاریخی بسیار قدیمی با یکدیگر دارند و این اشتراکات می تواند به عنوان بستری برای پیشرفت و توسعه هر دو استان به کار گرفته شود.

مردم حلبچه و کرمانشاه اشتراکات فرهنگی و تاریخی بسیار قدیمی با یکدیگر دارندبه گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، استاندار کرمانشاه گفت: مرزهای مبادلاتی باید تبدیل به فرصتی برای توسعه اقتصادی کرمانشاه و حلبچه شوند استان حلبچه در ایام زلزله در کنار مردم کرمانشاه بود.

 بازوند  اظهار داشت: استان حلبچه در ایام زلزله در کنار مردم کرمانشاه بود

و ابراز همدردی و کمک های ارزشمند استان حلبچه به آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه بسیار سپاسگزار هستیم.

وی گفت:هرچند این زلزله ها خسارت های بسیار زیادی وارد کرد ولی تبدیل به عرصه ای برای شکلگیری یک همبستگی باشکوه ملی شد.

بازوند بیان کرد:بمباران شیمیایی حلبچه هرچند در خاک عراق بود ولی برای ایرانی‌ها جزو تلخترین رویدادها محسوب می شود استان های مرزی دو کشور باید بتوانند این امکانات زیرساختی را تبدیل به یک فرصتی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی دو طرف کنند.

وی افزود:استان کرمانشاه هفته گذشته با عنوان نهمین کلان شهر کشور شناخته شد که این موضوع امتیازات بسیار زیادی را برای توسعه شهر کرمانشاه از جمله توسعه زیرساخت ها و افزایش جذابیت های سرمایه گذاری را در پی دارد.

بازوند گفت:کرمانشاه به عنوان یک استان ثروتمند در ایران شناخته می شود و از قابلیت های بسیار زیادی در حوزه های مختلف گردشگری، کشاورزی، صنعتی و پزشکی برخوردار است.

وی با بیان اینکه  کرمانشاه مرکز ثقل غرب کشور است و هاب منطقه محسوب می شود گفت:کرمانشاه تنها دو ساعت با مراکز استان های همجوار فاصله دارد و به همین دلیل بیشترین خدمات حمل و نقل، بهداشت و درمان و گردشگری را به این استان ها ارائه می دهد و حاضر هستیم همین خدمات برتر را به استان حلبچه هم ارائه دهیم.

وی بیان کرد: استان کرمانشاه ۳۷۰ کیلومتر مرز مشرک با کشور عراق دارد و در این شرایط تحریم یک فرصت محسوب می شود.

استاندار کرمانشاه گفت:مشتاق هستیم روابط اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و سیاسی میان دو طرف افزایش یابد. و زمینه رفت و آمد هیئت های تجاری و گردشگران فراهم گردد.

 وی افزود:این تفاهم نامه پیشنهادی می تواند بستری برای افزایش سطح مناسبات اقتصادی، تجاری و گردشگری میان دو استان باشد و در صورت اجرایی شدن به توسعه هر دو استان کمک کند.

انتهای  پیام/ز

 

مرزهای مبادلاتی باید تبدیل به فرصتی برای توسعه اقتصادی کرمانشاه و حلبچه شوند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر