کد خبر: ۶۸۳۵۹۶۲
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹

مدیرکل هواشناسی فارس سهم شهرستان‌های فارس از بارندگی‌های اخیر را اعلام کرد.

دهملایی مدیرکل هواشناسی فارس در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، با اشاره به میزان بارش باران از روز جمعه تا صبح امروز ۲۸ بهمن ماه اظهار کرد: اردکان با ۵۶ و ۶ دهم میلی متر، شهرک گلستان ۴۵ و ۳ دهم و کازرون با ۳۸ و ۴ دهم میلی متر بیشترین میزان بارندگی در استان را به خود اختصاص داده اند.

وی تصریح کرد: در درودزن ۳۴ دهم، فیروزآباد ۳۸، نورآباد ممسنی ۳۳ و ۲ دهم، تخت جمشید ۲۸ و ۹ دهم، اقلید ۳۱ و ۵ دهم، قیرو کارزین ۲۷ و ۶ دهم، جهرم ۲۵ و ۳ دهم، سروستان ۲۳ و ۴ دهم و زرقان ۲۰ و ۳ دهم میلی متر باران باریده است.

مدیرکل هواشناسی فارس اضافه کرد: ارسنجان ۲۰ و ۵ دهم، شیراز ۱۹ و ۴ دهم، فسا ۱۸ و ۲ دهم، بوانات ۱۵ و یک دهم، زرین دشت ۱۸ و ۸ دهم، خنج ۱۶ و ۸ دهم، فراشبند ۱۴، فورگ داراب ۱۱ و ۹ دهم و صفاشهر ۱۰ و ۳ دهم میلی متر باران ثبت شده است.

دهملایی ادامه داد: در داراب ۱۵ و ۵ دهم، استهبان ۷ و ۵ دهم، آباده ۸ و ۹ دهم میلی متر، لار ۱۲ و یک دهم، ایزدخواست ۴ و ۶ دهم، لامرد ۷ و یک دهم، و نی ریز یک و ۸ دهم میلی متر باران به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه در اردکان ۴ سانتیمتر و اقلید ۵ سانتیمتر برف باریده است، افزود: اردکان با ۶۰۶ و یک دهم، نورآباد ممسنی با ۴۹۵ و ۳ دهم و شهرک گلستان با ۳۸۲ و ۶ دهم میلی متر رکورددار بیشترین میزان بارندگی در سال زراعی تاکنون هستند.

مدیرکل هواشناسی فارس افزود: سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان شده و تا امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه در استان پایدار است و پس از خروج باعث کاهش دما می‌شود.

انتهای پیام/چ

میزان بارندگی در فارس

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر