کد خبر: ۶۸۳۶۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

در پی بارش های روز گذشته 300 هزار مترمکعب به آب سدهای خراسان جنوبی اضافه شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند؛ امامی مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: در پی بارش‌های اخیر در استان ۲.۵ میلیون متر مکعب آب در سد‌های مخزنی و تغذیه‌ای استان ذخیره سازی شده بود که با بارندگی‌های روز گذشته این رقم به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب رسید.

 وی با بیان اینکه بیشترین آبگیری مربوط به سد فرخی قاین بوده است، افزود: سد‌های حاجی آباد، شهید پارسای سرایان، نهرین، کریت و دره بید طبس و سد اسدیه (رزه) به ترتیب در ردیف‌های بعدی آبگیری قرار گرفته اند.

امامی ادامه داد: در چند روز اخیر شاهد بارندگی‌های خوبی در استان بودیم، بطوری که از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، نسبت به بلندمدت حدود ۸ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۹۰ درصد افزایش بارندگی را در سطح استان شاهد بوده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گفت: با توجه به اینکه استان گریبان گیر خشکسالی ۲۰ ساله است، این بارش‌های موثر نمی‌تواند تمامی مشکلات سال‌های گذشته را جبران کند و کماکان بایستی با مدیریت منابع آب بویژه در بخش کشاورزی، اجرای برنامه‌های احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را دنبال کنیم.

وی همچنین میزان آبگیری سد‌های تغذیه مصنوعی استان را در بارندگی‌های اخیر ۵۰۰ هزار متر مکعب عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد با تداوم بارندگی‌ها در سال آبی جاری، ورودی‌های مناسبی به این سد‌ها داشته باشیم.

امامی با بیان اینکه سد‌های مخزنی در مجموع ۸۰ میلیون متر مکعب و سد‌های تغذیه مصنوعی در مجموع ۲۰ میلیون متر مکعب رواناب را در استان مهار می‌کنند، گفت: بخش زیادی از این رواناب‌ها توسط بندسار‌هایی که مردم ایجاد کرده اند مهار شده است که در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خراسان جنوبی 

انتهای پیام / ط آ

وجود ۷ سد مخزنی و ۱۲ سد تغذیه مصنوعی در خراسان جنوبی 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر