کد خبر: ۶۸۳۶۱۷۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸

بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران اول و دوم اسفند در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می‌شود.

بوشهر میزبان بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایرانبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: کنفرانس هسته‌ای با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان و در ۹ محور اصلی، در واحد دانشگاهی بوشهر واقع در عالیشهر برگزار خواهد شد.

مهدی نکیسا با اشاره به استقبال خوب فعالان و علاقه‌مندان حوزه فناوری هسته‌ای از این کنفرانس، ادامه داد: آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتو‌ها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محور‌هایی هستند که علاقه‌مندان آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه اجلاس ارسال کردند.

وی افزود: در مدت دو روز برگزاری کنفرانس، برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مانند ساخت و طراحی، آشنایی و کار با تجهیزات پرتویی نظیر آشکارسازی، کارگاه آموزشی کد‌های محاسبات مهندسی هسته‌ای و بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر برگزار می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: در مراسم پایانی کنفرانس هسته‌ای جایزه استاد شهریاری به پژوهشگران برتر، اعطا می‌شود.

انتهای پیام/ک

 کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر