کد خبر: ۶۸۳۶۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۷۸ نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال جاری از معافیت سربازی، کاهش تعرفه خدمت سربازی و انتقالی به محل سکونت خود بهره‌مند شدند.

 قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ،با اشاره به اینکه این نهاد به‌منظور توانمندسازی مددجویان خدمات متفاوتی ارائه می‌دهد، گفت: یکی از اقدامات کمیته امداد در این زمینه ارائه تسهیلات سربازی به‌منظور کمک به امرارمعاش خانوار‌های مددجویان تحت حمایت است.

وی بابیان اینکه در سال جاری ۳۷۸ نفر از فرزندان مددجویان کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات سربازی بهره‌مند شده‌اند، افزود: در این خصوص ۸۳ نفر از خدمت سربازی معاف، ۱۵ مورد کاهش تعرفه و ۲۸۵ نفر نیز به نزدیک‌ترین مکان خدمتی محل سکونت خود منتقل شدند.

مبشری فراهم کردن فرصت اشتغال و کمک به ورود فرزندان پسر مددجویان نیازمند به بازار کار و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از مهم‌ترین اهداف ارائه تسهیلات سربازی اعلام و بیان کرد: مهم‌ترین گروه‌های هدف کمیته امداد برای دریافت معافیت‌های سربازی، فرزندان پسر خانوار‌های زنان سرپرست خانوار است که سرپرست مرد فوت کرده یا والدین از هم طلاق گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از فرزندان پسر خانوار‌های دارای سه دختر و بیشتر نیز مشمول معافیت سربازی می‌شوند، تصریح کرد: پس از معافیت فرزند مددجو از خدمت سربازی برای ورود به بازار کار و کسب درآمد می‌تواند از تسهیلات حرفه‌آموزی و اشتغال کمیته امداد استفاده کند.

انتهای پیام/غ

 اشتغال زایی برای مددجویان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر