کد خبر: ۶۸۳۶۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲

حمید خواجه نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما از جزئیات جدید جشنواره تلویزیونی جام جم و زمان باقی مانده برای مرحله مقدماتی آرای مردمی خبر داد.

شمارش معکوس برای راه یابی منتخبان آرای مردمی به مرحله نهاییبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، حمید خواجه‌نژاد مدیر روابط عمومی معاونت سیما ظهر امروز یکشنبه ۲۸ بهمن‌ماه با حضور در برنامه «خیابان جام‌جم» شبکه سه سیما جشنواره تلویزیونی جام‌جم گفت: شناسایی نقاط قوت، استعداد‌های جدید در برنامه سازی و حمایت از آن‌ها و از سوی دیگر آشنایی مردم و مسئولان با تلاش برنامه سازان، ساختار‌های مختلف و اقدامات بزرگ تلویزیون یکی از ثمرات برگزاری جشنواره جام جم است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم تصریح کرد: مخاطبان برای رای و انتخاب از بین ۱۴۲ اثر و فرد بخش مردمی تا پایان هفته مهلت دارند که پس از آن از هر زیر گروه ۶ اثر به مرحله نهایی راه پیدا می‌کنند و آنجا دیگر رقابت‌ها حسابی گرم و نفس گیر است. رقابت در مرحله نهایی بیش از یک هفته طول خواهد کشید و در نهایت برگزیده هر کدام از این زیرگروه‌ها در مراسم جشن مردمی معرفی خواهند شد.

وی افزود: افزوده شدن بخش مردمی به این دوره از جشنواره، رویکرد مشارکتی و تعاملی مخاطبان به عنوان اصلی‌ترین سرمایه رسانه ملی را دنبال می‌کند که نتیجه آن موجب افزایش اعتماد به رسانه است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم اظهار داشت: زمانی که مردم به قضاوت و داوری برنامه‌های تلویزیون می‌نشینند، سلایق و موضوعات مورد پسند مخاطبان با معرفی آثار برگزیده نمایان می‌شود و این می‌تواند دست مایه تولیدات آتی تلویزیون باشد.

وی در خصوص یکی دیگر از دستاورد‌های برگزاری جشنواره جام جم تصریح کرد:این جشنواره فرصت مناسبی برای انعکاس تلاش‌های خانواده بزرگ سیما شامل ۱۷ شبکه و کانال ملی و تخصصی است.

خواجه نژاد ادامه داد:۳۶۷ هزار دقیقه عملیات دوبله شامل ترجمه، دوبله و صدا در سال گذشته و همچنین پخش روزانه ۵ ساعت از تولیدات مرکز صبا در شبکه‌های تلویزیونی و رشد صادرات پویانمایی به کشور‌های دنیا بخشی از اقدامات بزرگ تلویزیون است.

مسئول کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم با اشاره به اختصاص سه باکس نمایشی شبانه در شبکه‌های سیما گفت: سال ۹۵، ۲۳ عنوان سریال شامل ۴۹۶ قسمت؛ سال ۹۶، ۳۳ عنوان سریال شامل ۷۹۷ قسمت و تا پایان آذر سال ۹۷؛ ۲۴ عنوان سریال شامل ۷۲۹ قسمت روی آنتن رفته است.

وی با اشاره به رشد تولیدات مرکز سیما فیلم در این سال‌ها افزود: متوسط پخش روزانه یعنی نسبت تعداد قسمت سریال‌های پخش شده در سال به تعداد روز‌های سال به ترتیب ۱.۴، ۲.۲ و ۲.۷ بوده است.

خواجه نژاد با اشاره به آمار داوری ۶۳۷ اثر در کمیسیون‌های ده گانه و ۱۴۲ اثر در بخش مردمی گفت: جشنواره جام جم با این حجم از آثار بزرگ‌ترین جشنواره و رویداد فرهنگی رسانه‌ای کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر