کد خبر: ۶۸۳۶۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۸
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران مطرح کرد؛

اوحدی با اشاره به رشد تربیت پزشک در کشور گفت: امروزه بیش از ۱۴۰ هزار پزشک ایرانی داریم که از این میان ۳۰ هزار نفر آنها پزشکان زن متخصص هستند.

افزایش ۳۰ درصدی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمنبه گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در نشست اولین مجمع خیرین سلامت و اورژانس کشور که امروز در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد اظهار کرد: امروز  خیرین  زمینه ساخته شدن بسیاری از پایگاه‌های اورژانس در شهر‌ها و در روستا‌ها را دارند.

وی ادامه داد: انسان‌ها در مسیر رشد و کمال، توفیقات بزرگ نصیبشان می‌شود و در آموزه‌های دینی ما هم تأکید زیادی بر خدمت رسانی شده است؛  نقلی از پیامبر وجود دارد که می‌گویند روزی از او سوال شد که بنده محبوب خدا چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد و شاخص ملاک خداوند برای تشخیص مفیدترین انسان چیست پیامبر خدمت رسانان به بندگان خدا را به محبوبترین بندگان نزد خداوند دانست البته خدمت هم مراتبی دارد و کسی که به صورت مستقیم به افراد نیازمند خدمت‌رسانی می‌کند قطعاً جایگاه ویژه تری خواهد داشت.

اوحدی با تاکید بر افزایش ۳۰ درصدی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: امسال شاهد بودیم که دشمنان به دنبال ایجاد تفکری مخالف  تفکر انقلابی و دلسرد کردن مردم بودند؛  اما در نهایت شاهد حماسه‌ای بزرگ‌تر از سال‌های گذشته بودیم.

وی افزود: در راهپیمایی ۲۲ بهمن نه تنها شاهد اهتزار پرچم جمهوری اسلامی ایران بلکه شاهد پیروزی محور‌های مقاومت در کشور‌هایی مثل سوریه و عراق و حزب الله لبنان بودیم؛ این امر مایه وحشت دشمنان شد و این اولین باری نیست که شاهد رفتار‌های حقیر از دشمنان هستیم؛ آن‌ها همان‌هایی هستند که در جنگ تحمیلی مدارس استثنایی و خانه‌های مردم را ویران کردند مدارسی که دانش آموزان آن نه گوشی برای شنیدن صدای آژیر خطر و نه صدایی برای فریاد زدن داشتند؛ ترس آن‌ها از جمهوری اسلامی ایران اقتدار کشور ما را نشان می‌دهد امروزه موشک‌های نقطه زن ما ۳ مایلی مرکز آمریکایی داعش را هدف قرار دادند و این در حالی است که روزی محتاج یک موشک بودیم.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اظهار کرد: کشور‌های زیادی برای تبلیغات منفی در افکار مردم جمهوری اسلامی ایران هزینه کردند، عربستان حدود ۱۸۰ میلیون دلار برای تبلیغات در کشور ما هزینه کرد همچنین در سخنرانی‌های ترامپ رئیس جمهور آمریکا شنیدیم که هفت تریلیون دلار در منطقه ما هزینه کردند و نتیجه‌ای نگرفتند و نقل کردند که منطقه را به جمهوری اسلامی ایران واگذار خواهیم کرد علاوه بر آن در طول این سال‌ها شاهد تأسیس ۳۶۰ کانال فارسی زبان از سوی این کشور‌ها بودیم تا شاید بتوانند‌ ذره‌ای در عزم راسخ مردم کشور ما اختلال ایجاد کند.

اوحدی با اشاره به اتفاقی نبودن اجلاس ورشو لهستان اظهار کرد: این اجلاس هم قطعه‌ای از پازل فعالیت‌های رژیم‌های ضد کشور ماست و اگر توجه می‌کردید این اجلاس از معدود اجلاس‌هایی بود که هم وزیر خارجه کشور آمریکا و هم معاون رئیس‌جمهور آمریکا در آن شرکت کرد؛ متاسفانه نمایندگان کشور‌های عربی هم در این اجلاس شرکت کردند و حضور خود در این اجلاس را مایه افتخار شان می‌دانستند و در نهایت به اینجا رسید که عملیات تروریستی کور و حقیر زاهدان انجام شد.

امروزه بیش از ۱۴۰ هزار پزشک ایرانی داریم

ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: شاهد هستیم امروزه رتبه‌های برتر دنیا و رتبه اول منطقه را در حوزه پزشکی در اختیار داریم و این در حالی است که در گذشته پزشکان هندی و فیلیپینی در ایران جولان می‌دادند؛ بنا بر آمار‌ها در گذشته حدود ۱۴ هزار پزشک داشتیم و این در حالی است که امروزه بیش از ۱۴۰ هزار پزشک ایرانی داریم که نیمی از آن‌ها خانم هستند همچنین بیش از ۳۰ هزار متخصص زن داریم.

وی  با اشاره به خدمات و فعالیته ای اورژانس گفت: فعالیت پرسنل سازمان اورژانس کشور از مهمترین کار‌های خیر محسوب می‌شود لباس سفید اورژانس همواره آرامشی بر صحنه‌های دلخراش ایجاد می‌کند.

در ادامه عباس سلیمی محقق قرآنی اظهار کرد: بسیار خرسندیم که در آغازین روز‌های دهه پنجم انقلاب اسلامی در محضر انسان‌هایی باشیم که انجام کار خیر در اورژانس را برگزیدند و خداوند صراحتا بیان می‌کند که هر کسی که یک انسان را احیا کند گویا جان تمام انسان‌های تاریخ را نجات داده است پس جان یک انسان برابر با جان تمام بشریت است.

وی با اشاره به اینکه هیچ قدرتی به جز خداوند نمی‌تواند پاداش این کار را بپردازد گفت: در سال‌های اخیر ما را با کشور‌های عقب افتاده مقایسه می‌کردد و این در حالی است که اکنون اورژانس خدماتی در سطح استاندارد‌های بین المللی ارائه می‌کند.

تامین اعتبار ۲۵۰ میلیون تومانی برای ساخت پایگاه های اورژانس

در ادامه این مراسم و در جمع خبرنگاران پیر حسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور اظهار کرد: از حدود ۳ هزار پایگاهی که چه به صورت شهری و روستایی و چه به صورت جاده‌ای فعالیت می‌کنند حدود ۳۳۰ پایگاه خیر ساز داریم و  خوشبختانه این افراد استقبال خوبی هم  برای شرکت در این مراسم و هم برای کمک به  تجهیز فوریت های پزشکی داشته اند.

کولیوند در توضیح حدود مبلغ هزینه شده توسط خیرین بیان کرد: هر پایگاه حدود ۲۵۰ میلیون تومان هزینه داشت و این خیرین تمامی اقدامات خرید زمین، ساخت و تجهیز مراکز را انجام داده‌اند؛ آمبولانس، برخی تجهیزات و نیرو‌های انسانی هم از طریق سازمان اورژانس کشور  تامین شد.

وی اظهار کرد: اکنون نیازمندی‌هایمان بیشتر در زمینه  تجهیزات پزشکی به خصوص آمبولانس و تجهیزات داخلی آمبولانس شامل مانیتورینگ، الکترو شوک، نوار قلب، فشار سنج و این دست اقلام است، بخش دیگری از کمبودها مربوط به  کمبود‌ پایگاه‌های اورژانس بوده که  است به طور دقیق با مشخص کردن محل آن را  به خیرین اعلام کردیم تا کمک‌های لازم را دریافت کنیم و مابقی مبلغ  بودجه از سازمان اورژانس تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر