کد خبر: ۶۸۳۷۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی گفت: اتاق ایران در بخش پیمانکاری فعال‌تر از گذشته عمل کرده است.

کارنامه موفقیت‌آمیز اتاق بازرگانی در بخش پیمانکاریمحمد امیرزاده رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی در گفت‌وگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کارنامه و عملکرد اتاق بازرگانی گفت: اتاق ایران در بخش پیمانکاری فعال‌تر از گذشته عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه در قانون نظام مهندسی، ساخت و ساز‌ها اصلاحاتی صورت گرفته است، تصریح کرد: اتاق ایران در چند سال گذشته توانست در بخش عمران، ساخت و ساز و بخش بانکداری و گردشگری موفق عمل کند.


بیشتر بخوانید: اجرای طرح جامع مالیاتی از ورود قاچاق به کشور جلوگیری می‌کند 


امیرزاده در واکنش به صحبت‌های ضد و نقیض درباره عملکرد اتاق اظهار کرد: کارکرد‌ها را می‌توان به‌صورت جمعی ارزیابی کرد نه فردی، هم اکنون رشد اقتصادی به روابط بین المللی بستگی دارد و باتوجه به تحریم‌ها در کشور، دچار تنگنا‌هایی هستیم که البته این فشار‌ها ناشی از فضای موجود در اقتصاد کشور است.

رئیس کمیسیون احداث و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی بیان کرد: رشد اقتصادی از مسیر افزایش مصرف داخلی یا افزایش صادرات به دست می‌آید، افزایش سرمایه‌گذاری هم به همین دو عامل منجر می‌شود. اما افزایش مصرف داخلی به‌سادگی امکان‌پذیر نیست، زیرا مصرف دولت که در حال کاهش است و افزایش مصرف خصوصی هم در چند سال آینده حداکثر می‌تواند کاهش مصرف دولتی را جبران کند با کاهش مواجه است. تنها راه خروج از بحران تقویت تولید داخلی و افزایش صادرات است.

امیرزاده گفت: در طول ۴ سال گذشته تلاش زیادی در اتاق شد که بتوانیم از دو زاویه کار‌ها را پیش ببریم؛ یکی اینکه ارتباط قوی با اعضا داشته باشیم دوم اینکه در راستای خواسته‌های بخش خصوصی و بهبود وضعیت اقتصاد، مطالبه‌گر نهاد‌ها و دستگاه‌های حاکمیتی و سیاست‌گذاری باشیم.

وی در پایان تأکید کرد: باید رابطه تجاری ما با دنیا بر اساس برنامه منسجمی ساماندهی شود که صادرات امکان‌پذیر شود. برای هم‌گرایی برنامه‌های کلان، هم‌افزایی لازم است؛ یعنی دولت باید از همه امکانات خود بهره بگیرد و برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت دولت در راستای سیاست کلان آن باشد.

انتهای پیام/

تنها راه خروج از بحران تقویت تولید داخلی و افزایش صادرات است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر