کد خبر: ۶۸۳۷۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۱
سه روز نفس گیر برای رئیس دستگاه دیپلماسی در مونیخ؛

وزیر امور خارجه کشورمان پس از حضوری سه روزه در مونیخ در یک مصاحبه سیاست های جنگ طلبانه واشنگتن را به چالش کشید.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از ملاقات ها و رایزنی های فشرده با مسئولان سازمان های بین المللی و همتایان خود، در "کنفرانس امنیتی مونیخ" به سخنرانی پرداخت ، دفاع او از برنامه موشکی ایران و نقدهایی که متوجه سران کشورهای غربی به ویژه ترامپ کرد بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشت. علاوه براین اعلام مواضع موگیرینی و سایر وزرای اروپایی مبنی بر پایبندی به برجام که در حاشیه این کنفرانس انجام شد به مذاق واشنگتن خوش نیامد، تاجایی که به گفته نشریه واشنگتن پست "برخلاف همیشه، کنفرانس مونیخ به افزایش شکاف آمریکا و اروپا منجر شد" و گفته می شود که  این اظهارات مهر تاییدی بر شکست سیاست‌های واشنگتن درمورد ایران است.

 شاید بتوان یکی از علل اصلی  ایجاد تنش در روابط اروپایی ها با واشنگتن را خروج ترامپ از توافق های بین الملل به خصوص  برجام دانست. به عقیده برخی تحلیلگران عهدشکنی آمریکا در قبال برنامه جامع اقدام مشترک این روزها به  تقابل جدی بین اروپا و آمریکا منجر شده است، اما درنهایت باوجود مخالفت کشورهای اروپایی با تحریم‌های ایالات متحده علیه تهران تا کنون اقدام عملی در حمایت از ایران و کاهش تاثیر تحریم‌ها بر زندگی ایرانی ها  انجام نداده اند ، تنها پس از قریب چهار ماه وعده ایجاد کانال مالی برای جایگزینی سوئیفت در ۱۱ بهمن ماه شاهد ثبت "اینستکس" در فرانسه بودیم  که اجرایی شدن آن هم منوط به تحقق موارد دیگری از جمله تاسیس دفتری در تهران است. در همین رابطه وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، اظهار کرد که "کشور‌های اروپایی تاکنون نتوانسته‌اند هیچ‌کدام از تعهداتشان را که ذیل توافق هسته‌ای برجام قرار گرفته است  را اجرا کنند"، در همین راستا می توان گفت که  اروپایی ها بعد از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای  وعده داده‌اند که با تضمین منافع اقتصادی ایران، این توافق را حفظ کنند. این کشورها، با وجود ایستادگی‌های لفظی و سیاسی در برابر اقدام آمریکا تاکنون موفقیتی در اقدامات عملی وعده‌ داده شده برای حفظ این توافق نداشته اند.

ظریف همچنین در بخش های دیگری از صحبت های خود در مونیخ با اشاره به اقدام اروپایی‌ها برای راه‌اندازی ساز و کار مالی اروپا گفت: "ابزاری که آن‌ها به تازگی ایجاد کرده‌اند هنوز عملیاتی نشده. همچنین تجارت با اروپا، به خاطر فشار ایالات متحده ظرف سال گذشته افت محسوسی داشته است. ما هم هرگز منتظر اروپا نبودیم بلکه درحال کار با دیگران هستیم".

ظرافت چشمگیر سخنان ظریف در مونیخ+ فیلم

 

حنیف غفاری کارشناس مسائل اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، در همین رابطه با اشاره به اظهارات فدریکا موگرینی درباره برجام مبنی براینکه "اطمینان دارم اگر به خاطر حمایت کشورهای اروپایی نبود توافق برجام مدت‌ها پیش و شاید همان ماه مِی سال گذشته مرده بود"، خاطر نشان کرد که  موگرینی هم در دوران ریاست جمهوری اوباما و هم در دوران ریاست جمهوری ترامپ علاوه بر اینکه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود، به عنوان مسئول کمیته مشترک برجام هم ایفای نقش کرده است و اتحادیه اروپا عملاً تلاشی واقعی در راستای حفظ برجام و عمل به تعهدات خود از جمله عادی سازی روابط بانکی با ایران و جلوگیری از آثار تحریم‌های ثانویه آمریکا بعد از خروج ترامپ از برجام انجام نداده و از لحاظ حقوقی، سیاسی و ساختاری عملکرد بسیار ناقص و معیوبی داشته است. از این جهت ادعای موگرینی در این خصوص صرفاً یک جنبه تبلیغاتی داشته و نمی‌توان آن را به عنوان یک واقعیت مدنظر قرار داد.

رایزنی های نفس گیر ظریف در مونیخ

در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، رسانه ها از صف طولانی سیاستمداران خارجی برای ملاقات با وزیر امور خارجه کشورمان خبر دادند و او در سفر سه روزه خود درمجموع 30 دیدار با مقامات عالی رتبه سایر کشورها و سازمان های بین المللی داشت. یکی از این دیدارها، ملاقات با هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان بود که در این دیدار طرفین در خصوص روابط دو جانبه، برجام، سازوکار حمایت تجاری ایران و اروپا (ساحت)، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی از جمله یمن، سوریه، افغانستان و سایر مسائل گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.  ظریف همچنین علاوه بر رایزنی هایی که هفته گذشته در لبنان با  الیاس بوصعب وزیر دفاع این کشور داشت، درمونیخ هم با او به گفت و گو پرداخت و  به برررسی ابعاد مختلف همکاری‌های دو جانبه بویژه در زمینه‌های اقتصادی و مسائل منطقه‌ای از جمله آخرین تحولات سوریه نشستند.

برتری دیپلماسی بر قلدری+ فیلم

علاوه بر وزرای حاضر در اجلاس، وزیر امور خارجه کشورمان با دی کارلو معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد مذاکره کرد و دو طرف همکاری‌های ایران و سازمان ملل متحد، اجرای قطعنامه ۲۲۳۱، برجام، سازو کار حمایت تجاری ایران و اروپا (ساحت) و مسائل مختلف بین المللی و منطقه‌ای از جمله شرایط افغانستان، یمن، سوریه و لبنان را مورد تبادل نظر قرار دادند.

 دیگر دیدارهای مهم وزیر امور خارجه کشورمان در مونیخ دیدار او با خانم مری رابینسون و اخضر ابراهیمی از گروه ریش سفیدان بین المللی (THE ELDERS)  بود که در آن به بررسی مهمترین تحولات بین المللی و موضوعات منطقه‌ای پرداختند.

برتری دیپلماسی بر قلدری+ فیلم

همزمان با حضور ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ، در جنوب شرق کشورمان نیروهای تروریستی به اتوبوس سپاه حمله کرده و تعدادی از هموطنانمان را به شهادت رساندند؛ در همان زمان ظریف با وزیر امور خارجه کره جنوبی دیدار داشت و کانگ کیونگ هوا با ابراز همدردی نسبت به حادثه تروریستی شرق کشور تمایل کشور متبوعش را برای تداوم دهه‌ها روابط خوب دو کشور به رغم فشار‌ها و تحریم‌ها را اعلام کرد. روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، مهترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی از جمله شرایط شبه جزیره کره، برجام و سایر مسائل مورد علاقه از دیگر محور‌های تبادل نظر دو طرف در این دیدار بود.

این دیپلمات ارشد کشورمان در سفر به مونیخ همچنین با فدریکا موگرینی مسول هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و در خصوص آخرین تحولات برجام، مسائل منطقه‌ای و دیگر مسائل مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

برتری دیپلماسی بر قلدری+ فیلم

تمرکز بیمارگونه و وسواس روان پریشانه ترامپ در قبال ایران

ایالات متحده و اتحادیه اروپا هر دو ادعاهایی  در رابطه با برنامه موشکی ایران مطرح کردند، اظهاراتی مبنی بر اینکه این فعالیت‌ها قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت را نقض می‌کند؛ در همین راستا هم  مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده ادعا کرده بود که  فناوری مورد استفاده در برنامه فضایی ایران همان فناوری است که می‌تواند در توسعه موشک‌های بالستیک مورد استفاده قرار بگیرد که بنا به ادعای او نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد است محسوب می شود.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان  هم در پاسخ  به چنین ادعاهایی این طور گفت که "بهتر است وزیر امور خارجه آمریکا کمی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را مطالعه کند!" البته در همین زمینه‌ ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ هم اظهار کرد که  ایران در منطقه‌ای پر از سلاح قرار دارد و برای دفاع از خود نمی‌تواند از شمشیر یا تفنگ استفاده کند، بنابراین این حق مسلم ایران است که به پیشرفته‌ترین سلاح‌های متعارف نظامی دست یابد".  اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان به ویژه دفاع او از برنامه موشکی ایران  بازتاب گسترده ای در رسانه های دنیا و فضای مجازی داشت.

طبق تحلیل بسیاری از کارشناسان حوزه بین الملل نشست ورشو  تحت تاثیر کنفرانس امنیتی مونیخ بوده است، چرا که به فاصله اندکی نماینده ایران که در کنفرانس ورشو حضور نداشت در کنفرانس مونیخ با پاسخ‌های مستدل و منطقی خود یکجانبه گرایی آمریکا و همپیمانانش در کنفراس ورشو را تحت تاثیر خود قرار داد، برای مثال می توان به گفته وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی که در کنفرانس امنیتی مونیخ، مبنی بر اینکه "آمریکا تمرکز بیمارگونه و وسواس روان پریشانه بر ایران دارد" اشاره کرد.

شکست دیپلماسی آمریکا از ورشو تا مونیخ

با توجه به مطالب ذکر شده اینگونه می‌توان نتیجه گرفت که ایالات متحده، به حداقل‌های مدنظر خود برای برگزاری نشست ورشو مانند محدود کردن ایران  هم دست نیافت؛ بر خلاف اینکه در هر نشست بین‌المللی دیگری که حداقل به یک قطعنامه غیر الزام آور دست پیدا می‌کند، نشست ورشو در نهایت حتی نتوانست به یک جمع بندی در راستای اهداف ضد ایرانی خود برسد. از طرفی دیگر با توجه به اینکه کنفرانس امنیتی مونیخ به فاصله اندکی از ورشو برگزار شد، شاهد بودیم که تلاش‌های ایالات متحده برای ایجاد اجماع جهانی علیه تهران را هم تحت‌الشعاع خود قرار داده است؛ در همین راستا مجله اکونومیست نوشته است که "کنفرانس بی‌برنامه مایک پومپئو در ورشو قرار بود ایران را منزوی کند، اما بیشتر باعث شرم‌ساری آمریکا شد. تیمی که مسئول مدیریت سیاست ترامپ در قبال ایران است، حتی نمی‌تواند یک کنفرانس را مدیریت کند".

ظرافت چشمگیر سخنان ظریف در مونیخ+ فیلم

 
 
گزارش از رهادخت رستگار
 
انتهای پیام/
 
 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۲۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۵
حالا که امریکا از برجام خارج شده و اروپا هم ما رو چند سالیه سرکار گذاشته ما هم سوریه و عراق و یمن رو هم هسته ای کنیم هم مسلح به موشک
حسین مستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
این آقای ظریف اگه از اول اروپا و آمریکا رو می شناخت و اینجوری مقابلشون می ایستاد و به اونا اعتماد نمی کرد الان هم برجام اینطوری نمیشد و هم اینکه اونا اینقده پررو نمیشدند. نقدو داد نسیه گرفت کی اینکارو می کنه که این کرد. خدا کنه درس عبرت بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
دولت از توان دفاعی مان دفاع کنه خوشحال میشیم.
ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
همين آقايان يه روز مي خواستند سر برنامه موشكي ايران هم معامله كنند و همان بلاي انرژي هسته اي رو سر برنامه موشكي ايران هم بياورند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دقیقا
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ایکاش همه دولت مردان مثل ظریف در قسمت اقتصاد عمل می. کردند . دست ۴۲۰۰ بگیران که سو استفاده کردند به ملت باید قطع شود و پول به خزانه برگردد . هر ارگان دولتی که با آشنا بازی و فامیل بازی اگر نگاه به دست اندازی به بیت المالکی دارند اخراج شوند .
مهدی
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
با لبخند و صحبت کردن سلیس انگلیسی چیزی نصیب ایران نمیشه.
Abrahami
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مدتيه كه برجام بيخاصيت مانده رو دست مسؤلين . اقاى ضريف بد جورى از امريكا عصبانى شده ومدام با توئيت به امريكا و ترامپ ودارو دسته اش حمله ميكنه خدا به امريكارحم كنه.!!!!
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اروپا یکی از ایالات امریکاست چه توقعی از انها باید داشت انقدر وقت کشی می کنند تا ترامپ موفق شود چون هیچ زمانی صادق نبودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سلام و درودخدا برکسانیکه دراین آب و خاک قلبشان برای سربلندی ایران من شبانه روز تلاش میکنند( همانند ظریف عزیز) سربلند باشی ایران من
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تو رو خدا آرمانهدی انقلاب رو حفظ کنید. موشکها قابل مزاکره نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
چقدر جالب ذوق زدگی از تعریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی از برنامه موشکی جمهوری اسلامی
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
جناب ظریف ، زبانت نه گوید و پیداست دلت می گوید آری !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ایشون هم بعضی وقتا خوب حرف میزنه وشعار میده
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فقط حرف به درد نمیخوره عمل درست و ایستادگی بر کلام حق هم لازمه و لازمه است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
چ انتظاری دارید ها بابا جان اینکه میبینی ظریف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اقای ظریف جاش بود در همان جلسه رسما خروج از برجام هم اعلام میکردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
هر اظهار نظری که میکنن از اینور قیمت ارز و طلا میره بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ای کاش قبل از برجام همین طور قاطع به غرب نه میگفت اوضاع این جوری نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
باید به حرف رهبری گوش دهند انشاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
زنده باد ایران.
زنده باد ظریف
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فقط زنده باد ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دوردبرشرف‌ایرانیت‌
سال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
انشاالله ظریف سلامت باشن
Shybanpoori
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
طبق برجام تنها كشورى كه وظيفه اش مشخصه ايرانه كه صنعت هسته اى رامتوقف كرد .
وهيچكدام از پنج كشور امريكا انگليس فرانسه روسيه وچين هيچ تعهد مشخصى به تنهايى ندارند كه انجام دهند. دولتمردان ماهم هرچه داد بزنند فقط خودرا خسته ميكنن وديگر هيچ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
کجا اسلام داشتن بمب اتم را منع کرده ما باید بسازیم ولی اول پیش قدم نشیم ،،
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
آقای ظریف درود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف بهتره وقتی با اروپاییا حرف میزنه انقدر نخنده.....
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
موافقتم شدید
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درود بر ظریف قهرمان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
قهرمان شهدای هسته ای بودند

درود بر ظریف
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
بیشترفشارهای غرب به خاطرعدم شجاعت وایستادگی این آقادرباره زیادی خواهی های آمریکا وغرب است اگرازاول جلوی زیادی خواهی های آنهامی ایستادیم الان شاهد زیان های برجام نبودیم
هموطن
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
بخنده مگه مشکل داره؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
بامید هرچه زودتر نابودی دشمنان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درود بر ظریف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
الان چندسال از برجام گذشته بدون هیچ سودی هم تاثیر ی به حال ملت نداره
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
صحبت های آقای ظریف بسیار منطقی و کوبنده بود و چهره آمریکا و اسراییل و حاکمان مرتجع را به چالش کشید، اما ما هم نیاز به موشک داریم و هم هواپیما ، چون هرکدام استراتژی و جایگاه خود را در دفاع دارند
م
|
Germany
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
حضور نماینده آلمان در جشن سفارت ایران؛ دیداری که بحث‌انگیز شد
حضور وزیر مشاور آلمان در جشن ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی در سفارت ایران، انتقادهای زیادی را متوجه این سیاستمدار و وزارت امورخارجه آلمان کرده است. آنن از این عمل خود دفاع کرده و سیاست آمریکا در قبال ایران را نقد می‌کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ای کاش فقط به یه نکته توجه کنید که اروپا هیچ وقت به سود ما کار نمیکنه همونطور که آمریکا کار نکرد . آخه این همه اسراف انرژی برا چی دکتر ظریف خیلی عالی داری از مواضع ملی دفاع میکنی دمت هم گرم. خیلی هم خوبه .باتشراز شما
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درود بر ظریف قهرمان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
موافقم با حرف شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
باید بگوید در صورتی برد موشک را کم میکنیم که هوابیمهای فوق بیشرفته به ما بفروشند اخه نمیشه نه هوابیما داشته باشیم نه موشک
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
به هیچ عنوان برد موشکها رو کم نمیکنیم...حالت خوب نیست مثل اینکه...باید با برد بیشترشم بسازیم
سید رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
حرف های امروز ظریف ؛ همون حرف های کسانیه که 5 سال پیش می گفتن
ما اول باید بخدا و بعد به نیرو ها و توان داخلی اتکا کنیم و به امید آمریکا و اروپا نباشیم
اونا یقینا منافع ما رو تا مین نمی کنن
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
درود بر ظریف قهرمان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
و لذا باید خدا را شاکر باشیم که خوشبختانه مدیریت قدرت موشکی ایران اسلامی دست سپاه است . ودرود بر سپاه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
انصافا درسته...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
کاملا درسته
داود ساعدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دکتر ظریف , به واقع , سردار مومن دفاع از مرزهای دیپلماسی وطن است و ای کاش وزیر صمت , جهاد کشاورزی و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشورمان نیز اینگونه بودند
محسن نصیرون..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سلام،اقای ظریف از اینکه به این یقین رسیده ای که قوی ترین و بازدارنده ترین سلاح ما در مقابل غرب و امریکای عهد شکن موشک هست تقدیر می کنیم.ولی واقعا 13 سال حضرتعالی مذاکره کردی چه چیزی عاید این کشور شد ایا به جز عقب ماندگی و پلمپ شدن بخش عظیمی از صنایع هسته ای و اقتصاد اشفته و تورم که تا سه رقمی بودن پیش رفت و گرانی نتیجه برجام شما بود خدا رحم کنه که دیگه اخرش باشه و پالرمو،سی اف تی،اف ای تی اف را به هیچ عنوان در دستور کارتان و تصویب قرار نگیرد در تحریم هم و در همه چیز....محسن.فوق لیسانس.بیکار.دهه60 ای...با تشکر از باشگاه خبرنگاران جوان
پاسخ ها
صادق
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
گل گفتی دمت گرم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فکرکن هرگزبرجامی نبوده چندسال روندرشدگرانیهامتوقف شدالان هم برجامی درکارنیست می بینید که همه چیزافسارگسیخته داردمی رود بالا پس برجام چیزخوبی بودوظریف وتیمش کاربزرگی کردنداینکه تداوم نداشت مشکل ازظریف نیست بلکه سیاستهای کلی دولت ودیوانگی ترامپ است ازطرف خیلی ها بخصوص دلوپسان چوب لای چرخ دولت می گذارندوتمام تلاششان رامی کنندکه به ملت بقبولانندکه انتخابشان غلط بوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سلام حرف های آقای ظریف درسته درود بر جناب مرد عمل .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دوستشون داریم و ای کاش از برجام خارج بشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سلام حرف های آقای ظریف قابل تقدیره ولی ما باید آنقدر سلاح پیش رفته بسازیم که کسی جرعت چشم چپ نگاه کردن هم نداشته باشه ساده بهتون بگم مثل کره شمالی وقتی امریکا فهمید موشک‌های قاره پیما و بمب های هسته‌ای داره که می‌تونه خاک آمریکا رو به باد بده افتادند به دست پای کره شمالی پس دوستان قدرت خیییییییلی خوبه مخصوصا برای ایران که دور برش پر از روباه های فریب کار هست اگه توانش دارید از اون جوری هم بسازید
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
عزیز سرانجام کره شمالی که ازش تعریف میکنی چی شد؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
عزیز جان شما درست می فرمائید.
بعلاوه آمریکا به دست و پای کره شمالی نیفتاده است و در حقیقت تلاش می کند بدون جنگ آنها را وادار کند که دست از ماجراجویی بردارند. از طرف دیگر صحبت های آقای ظریف قطعاً قابل تقدیر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سرانجام این شد که آمریکا به پای کره شمالی افتاد و بعدش کسی از تو منافق نظر نخواست ولی اینو بفهم که هر کس قدرت داره کسی جرعت تهدید کردنش نداره ما باید هر روز قوی و قویتر بشیم هر چند که تو هم میدونی ولی ماهیتت داری نشون میدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
کره شمالی به مثال بچه ای می ماندکه غافل ازبزرگترهارفته وچاقوی تیزازآشپزخانه برداشته قطعا اگرباارامش ان چاقورابزرگترهاازش نگیرندهم خود وهم دیگران رازخمی می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
افرین دکتر ظریف واقعا یک قهرمانی اگر یک عده قدرت را بدانند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تاکتیک ظریف کاملا هوشمندانه است او اروپا را حذف نکرد ولی تفهیم کرد که ایران نسبت به فعالیتهای اروپا هوشیار است این تاکتیک بسیار عالیست و باز هم باید اروپا را به چالش کشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اروپا قابل اعتماد نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
نه بابا.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
انیدواریم حرف های ظریف از ته دل باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف مرد عمل عشق است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مسلما از ته دل نیست و راهی غیر از این براش نمونده البته هنوز نیم نگاهی به اروپا داره و امیدواره اونها کاری بکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف خوب گفتی ایوول
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
در اروپا ما فقط همین موگرینی راداریم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
لایک به وجودت
ناشناس
| Netherlands |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اروپا قابل اعتماد نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اونهم بزودی میره کنار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
واقعیت اینست که دروضعیت موجود این ماهستیم که به اروپانیازداریم
ت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اینها همش فیلم اروپا وآمریکا است
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اینها همش فیلم اروپا وآمریکا است وهر دوشان یک نقشه وراه را ادامه میدهند اروپا از برجام خارج نشود وپابندی ایران را تعید کند ولی آمریکا خارج شود وشدت تحریم ها را زیاد کند اروپا وعده الکی دهد وآمریکا با تحریم ها باعث فشار به مردم شود بهتران راه این است که برای اروپابها جهت راه اندازی کانال مالی وقت کوتاه ومشخصی تعین کنند واگر از طرف اروپا اجرا نشد ایرانی ها حتی اقدام به ساخت بمب اتم هم بکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
من با این حال که مخالف بعضی از کارها در سیاست خارجی آقای ظریف هستم ولی با این حرف آقای ظریف کاملا موافقم که در مونیخ خطاب به همه جهان گفت که ما اگر سلاح نداشته باشیم باید از شمشیر از خود دفاع کنیم؟ دوستان عزیز آمریکا خیلی نامرد اگر ذره ای فکر کنه که ایران ضعیفه قطعا زهرشو میریزه ایران باید از لحاظ سلاح در قویترین شکل ممکن باشه که هیچ کس جرات چپ نگاه کردن به ایران رو نداشته باشه مسائل داخلی کشور هم به خودمون مربوطه به آمریکا ربطی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مسائل داخلی کشور هم به خودمون مربوطه به آمریکا ربطی نداره مرگ بر امریکا
علی رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ای کاش در مقابل خودخواهی های غرب همیشه چنین موضع تندی ارایه می کردی الان وضعیت اقتصادمان بهتر بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
از یک طرف برجام و fatf و cft و پالرمو رو به نظام تحمیل میکنید از یک طرف از موشکی دفاع میکنید . !؟
ساده لوح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دیگه چیزی نمونده که اقتصاد همه مارو نابود کنه ، اونوقت دولت مردان ما نگاه منتظرانه به عملکرد اروپا دارند!
داستان ما مثل قلدری هست که با دو دستش داره فرزندمون خفه میکنه و دولت مردان ما که در نقش پدر و مادر ملت هستند دارن تماشا میکنند و دلشان خوش هست که اطرافیان یعنی ملل دنیا ازشون حمایت کلامی میکنه!
آقایون ما داریم خفه میشیم
نیما
|
Germany
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
واقعا آقای ظریف با استعداد و باسواد و باهوشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
به عمل کار برآید، به سخنرانی نیست!
هر وقت اوضاع کشور بهتر شد، اونوقت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مرسی!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فقط در چند مورد مثل برجام ،
حالا خوبه باهوش بودند!!!
م ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
برنامه هسته ایمونو طوری متوقف کرد که دیگه نشه دوباره راش انداخت.
فکرشو کنین حالا که مثلا دوستای دیگه ای داریم (چین و هند و روسیه و ...) اگه بخوایم برنامه هسته ای رو دوباره راه بندازیم، اینا ما رو تنها میذارن. حداقل قبل از برجام اگه میگفتیم به غربیا اعتماد نداریم، حرفمون خریدار داشت. ولی الان اگه دوباره به برنامه هسته ای برگردیم، ماییم که در چشم جهانیان متهم میشیم. آمریکا و اروپا هم اینو خوب میدونن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
سوال های زیادی در مورد گذشته دور آقای ظریف و بعد از آن علی الخصوص در مورد برجام وجود داره که اگه پاسخ داده نشه که تا به حال نشده به شدت باید به وفاداری ایشان به کشورش شک کرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
واقعا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
حرف درستی زدی
جانباز
|
France
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
باید این باتمام امکانات این وصعیت را توسعه وهمزمان با استفاده از نیروهای داخلی کمبود ها را مدبریت کرد بابد بتوانیم دریک ضربه انی وکاری عربها را زمینگیر ونفت را گروگان بگیربم ، محلص شما جانباز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
با هر کاری که بر ضد عربا باشه موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
باید دشمنان اسلام را نابود کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
زنده باد ایران و ایرانی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف باید بگه امریکا از برجام خارج شد حالا چه تضمینی هست برنامه موشکی بذاریم کنار به ما حمله نکنه امریکا مثل روباه پیر فقط با حیله می خواد به منافعش برسه کشورهای بدبخت عربی هم متوجه جوسازی امریکا نیستن که داره با جنگ روانی سلاح وتسلیحاتش میفروشه!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
نگفت؟
الان بهش میگم
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ممنون
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دقیقا درسته .
ن
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
آره واقعا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
اصلا راجع به موشکی هیچ ایرانی فکر گفتگو هم به سر خودش راه ندهد.با نظرت کاملا مخالفم
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
یه جوری دارن از برجام حرف می زنن انگار از برجام چیزی باقی مونده برجام خیلی وقته مرده برجام جز تعهد بر ایران هیچ دست آوردی نداشته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
وقتی داخل کشور این همه پشتیبان برجام داریم از بقیه چه توقعی داری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ببخشید ولی این دولت در هر دو دوره به پشتوانه رای اکثریت مردم پایتخت پیروز انتخابات شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اگر پایتخت نشینان رای اکثریت دادن الانم دارن زجرش را با گوشت کیلو۱۰۰ هزار تومن و درآمد ۹۰ هزار میخرند ما روستا نشینان خودمون تولید کننده هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف خوب صبحت می کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اقدام وعمل چی؟!
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
آقای ظریف اروپاییها بازم دا رن مارو بازی میدن
يارمحمدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خدا با ماست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
یکی نیست به این موگیرینی بگه که اروپا برجام نگه داشته یا ایران؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
احسنت آقای ظریف این خواسته تمام ملت ایران هست و غیر از این انتظاری نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ظریف خوب گفتی درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
تمرکز بیمارگونه و وسواس روان پریشانه ترامپ در قبال ایران ناشی از نوکری و وابسته بودن ارتزاق او از جانب صهیونیسم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مرگ بر امریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
میگیم مرگ برآمریکاامااون روزبه روزبزرگتروقویترمی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ایران در تمام عرصه قدرتمند البته مسئولان باید به حرفای رهبر هم گوش بدهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
که گوش نمیدن .رهبر گفت که به اروپاییان اعتماد نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
باید امریکارو زیر پا له کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دمتگرم موافقیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
اگه خودمون زیر گرونی له نشیم!!!!!!
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر