کد خبر: ۶۸۳۷۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
آیت‌الله مکارم شیرازی:

مرجع تقلید شیعیان در دیدار با رئیس مرکز بسیج رسانه ملی رسالت رسانه ملی را فرهنگ‌سازی صحیح و تبیین معارف اسلامی عنوان کرد.

صدا‌وسیما باید با روش‌های جذاب مسائل دینی و اسلامی‌ را ترویج کندبه گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با آغاز پنجمین دهه انقلاب اسلامی، محمدمهدی رحمتی، رئیس مرکز بسیج صدا‌وسیما به همراه جمعی از فرماندهان پایگاه‌های بسیج رسانه ملی،  با آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار و گفت‌‌وگو کردند.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی در این دیدار با تاکید بر اینکه فعالیت رسانه‌ای شاخه‌ای از امر به معروف و نهی از منکر است، رسالت رسانه ملی را فرهنگ سازی صحیح و تبیین معارف اسلامی دانست.

وی با بیان اینکه امروز تاثیری که رسانه‌ها در دنیا دارند، از تاثیر سلاح‌های مختلف جنگی بیشتر است، گفت:در دنیای امروز روی مسائل رسانه‌ای سرمایه‌گذاری فوق العاده‌ای می‌کنند؛ امروز یکی از کارهای صهیونیست‌ها این است که رسانه‌های مهم دنیا را در اختیار گرفته‌اند و در چنین شرایطی ما باید به رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی اهمیت فوق العاده‌ای بدهیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه با بیان اینکه صداوسیما تشکیلاتی با شاخه و برگ‌های متعدد است، بر ضرورت توجه بیش از پیش متولیان صدا‌وسیما در تهیه و تولید برنامه‌ها تاکید کرد و گفت: هرگونه غفلت باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

خدانکند افراد نفوذی در رسانه ملی نفوذ کنند

وی مراقبت نسبت به نفوذ نا اهلان را به مسئولان رسانه ملی توصیه و تاکید کرد: خدا نکند افراد نفوذی در این رسانه نفوذ کنند، باید مراقب نفوذی‌ها بود، نفوذی‌ها ممکن است کارهایی انجام دهند که نتیجه آن تضعیف نظام اسلامی‌باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه رسانه ملی باید آخرین تکنولوژی‌ها را در اختیار داشته باشد تا از دنیا عقب نماند، گفت: فرهنگ‌سازی برای مسائل ارزشی و دینی رسالت دیگر رسانه ملی است.

وی با تاکید بر اینکه صد‌اوسیما باید با روش‌های غیر مستقیم و جذاب در صدد ترویج و تبیین مسائل دینی و اسلامی‌ باشد، بیان کرد: تمامی‌برنامه‌های صد‌اوسیما و حتی برنامه‌های طنز و سرگرمی نیز باید هدفی را دنبال کند و می‌توان همین برنامه‌ها، که هزینه زیادی هم بابت تولید آن خرج می‌شود را به برنامه‌هایی آموزنده تبدیل کرد.

رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با اشاره به گسترش فضای مجازی گفت: رسانه ملی باید پادزهری برای فضای مجازی باشد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تخریب‌ها و هجمه‌های صورت گرفته در این فضا بی‌اثر شود.

هدف دشمن انحراف نسل جوان جامعه است

وی رصد و شناسایی نقشه‌های دشمن و برنامه‌ریزی هدفمند برای مقابله با این نقشه‌ها را به دست اندرکاران رسانه ملی توصیه و تاکید کرد: توجه شما به نوجوانان و جوانان باید بیش از دیگر مقاطع سنی باشد، دشمن در حال برنامه‌ریزی برای انحراف نسل جوان جامعه است، صدا و سیما در برنامه‌هایی که برای این مقاطع سنی تهیه می‌کند، باید بیش از پیش مراقب باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر