کد خبر: ۶۸۳۹۰۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی حوزه هنری درباره برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره «فیلم ۱۰۰» در اسفند ماه سال جاری توضیحاتی ارائه داد.

رشد چشمگیر تعداد آثار ارسالی به جشنواره فیلم صد/ ۱۱۹ کشور متقاضی حضور در چشنواره اخلاق شدندیزدان عشیری مدیر روابط عمومی حوزه هنری، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های صدثانیه‌ای و تعداد آثار شرکت کننده در این دوره اظهار کرد: امسال همانطور که دبیرخانه جشنواره اعلام کرده بود، متقاضیان می‌توانستند تا پایان دی ماه فیلم‌های خود را در سه بخش انیمیشن، داستانی و ملی ارسال کنند. در مجموع ۳۶۰۶ فیلم در بخش‌های مختلف از جمله بین الملل متقاضی حضور در جشنواره بوده اند که در میان آن‌ها اسامی ۱۱۹ کشور جهان دیده می‌شود.

وی گفت: در مجموع ۴۰۰ فیلمساز داخلی به جشنواره اضافه شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد رشد کمی را شاهد هستیم. این جشنواره به دلیل اهمیت و شهرتی که در کشور‌های مختلف دنیا پیدا کرده، از اعتبار بالایی برخوردار است و به همین دلیل امسال رشد چشمگیری را از جهت تعداد آثار ارسالی شاهد هستیم.

عشیری با بیان اینکه دوازدهمین دوره از جشنواره فیلم ۱۰۰ از لحاظ مضامین بسیار انطباق بیشتری به فراخوان موضوعات اعلام شده دارد، عنوان کرد: جشنواره فیلم ۱۰۰ بنا بر شعار خود که اخلاق و سبک زندگی است، امسال بیشتر از دوره‌های دیگر به محوریت اهداف خود نزدیک‌ شده است و فیلم‌ها با مضمون‌های جشنواره تطابق بیشتری دارند.

مسئول روابط عمومی جشنواره فیلم صدثانیه‌ای همچنین در پایان با اشاره به اینکه امسال همانند سال گذشته بخش خارج از مسابقه نیز در جشنواره خواهد بود، تصریح کرد: جشنواره امسال از ۸ الی ۱۰ اسفند ماه در پردیس سینمایی آزادی برگزار می شود و فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه نمایش داده خواهند شد. نشست خبری جشنواره نیز دوشنبه ۶ اسفند در حوزه هنری برپا خواهد شد.

انتهای پیام/

جزئیات برگزاری جشنواره فیلم ۱۰۰ اعلام شد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر