کد خبر: ۶۸۳۹۵۲۲
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۳
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران مطرح کرد:

بیژنی گفت: اگر توریسم درمانی به صورت گسترده و جامع ارتقاء یابد، قطعا نتایج بسیار مؤثری را در ارز آوری به همراه خواهد داشت.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی بیژنی رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در افتتاحیه کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار کرد: متأسفانه امروزه برخی از مردم که تمایل به انجام جرای‌های زیبایی و پلاستیک دارند، آگاهی کامل نداشته و باید تحقیقات لازم را در این زمینه در مورد پزشک خود انجام دهند، همچنین به این موضوع توجه داشته باشند که انجام جراحی حتی از نوع غیرتهاجمی نباید توسط افراد غیرپزشک و غیرحرفه‌ای صورت گیرد.

وی ضمن هشدار در مورد انجام بوتاکس در برخی از آرایشگاه‌ها گفت: این مسئله سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و عوارض زیادی را می‌تواند به همراه داشته باشد، بنابراین پیشگیری از این مسئله امری ضروری به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تمایل به انجام اعمال زیبایی نه تنها در ایران بلکه در دنیا افزایش یافته است، گفت: ارتقاء آگاهی مردم جهت پیشگیری از عوارض ناشی از جراحی توسط افراد غیرپزشک وغیرحرفه‌ای امری ضروری به شمار می‌رود.

قوانین بازدارنده نیستند

بیژنی تأکید کرد: برای پیشگیری از عارضه‌های ناشی از جراحی‌های زیبایی، تنها با برخورد با افرادخاطی نمی‌توان به نتیجه مطلوبی دست یافت و به این نکته باید توجه داشت که فرهنگسازی و ارتقاء آگاهی مردم نقش پررنگی دارد، البته قوانین کنونی نیز چندان بازدارنده نیست و اصلاح و جامع کردن آن لازم است.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در ارتباط با فعالیت ایران در زمینه توریسم‌درمانی گفت: متأسفانه کشور ما در این زمینه نسبت به بسیاری از کشور‌های منطقه عقب‌تر است و باید سیستم سازماندهی شده‌ای در این زمینه وجود داشته باشد تا علاوه بر ارتقاء در این حوزه، شاهد دلال‌بازی در این زمینه نباشیم.

وی به ارزآوری موضوع توریسم‌درمانی اشاره و بیان کرد: این مسئله در صورتی که به صورت گسترده و جامع ارتقاء یابد، قطعا نتایج بسیار مؤثری را در ارز آوری به همراه خواهد داشت.

کنگره بین‌المللی جراحان پلاستیک تا سوم اسفند ماه در بیمارستان حضرت فاطمه (س) در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

عوارض جراحی های زیبایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر