کد خبر: ۶۸۳۹۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از شب گذشته تا صبح امروز ۳۳ میلی متری باران در «خیرآباد بالا» زاهدان گزارش شده است.

۳۳ میلی متری باران در «خیرآباد» زاهدان باریدمحمود دیانتی رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان گفت: سامانه بارشی جدید دیروز وارد استان شد که از شب گذشته در اکثر نواحی فعالیت خود را آغاز کرد و بارش‌های مناسبی در شمال، مرکز و برخی نواحی جنوبی استان به ارمغان آورد.

وی ادامه داد: تا این لحظه بیشترین بارش‌های این سامانه مربوط به ایستگاه بارانسجی خیرآباد بالا واقع در غرب زاهدان بوده که در ارتفاعات این روستا گزارش برف نیز داشته ایم به طوریکه ارتفاعات آن را سفید پوش کرده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تا صبح امروز از ۹ ایستگاه در شهرستان زاهدان گزارش بارندگی ارسال شده است، افزود: از ایستگاه‌های «کلات سیاه، میرآباد، محمد آباد کورین، همت آباد کورین، جون آباد، چانعلی، مرکزی تحقیقات زاهدان و سینوپتیک زاهدان» به ترتیب ۲۱، ۱۹، ۱۷، ۱۶، ۱۵، ۱۵، ۹.۳ و ۵.۳ بارندگی گزارش شده است.

دیانتی تصریح کرد: علاوه بر زاهدان بارش‌های خفیف تا متوسط از شهرستان هامون، نیمروز، ایرانشهر، مهرستان، چابهار و نیکشهر نیز گزارش شده است.

وی گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی امروز نیز انتظار بارش‌های پراکنده در برخی نواحی استان وجود دارد، اما به نظر می‌رسد بارش‌های امروز خفیف و پراکنده باشد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از نفوذ جریانات سرد شمالی به استان خبر داد و افزود: امروز برای شمال، نوار شرقی و نواحی غرب استان وزش باد شدید انتظار می‌رود که ضمن وقوع گردوخاک در برخی مناطق، سبب کاهش شدید دما می‌شود.

انتهای پیام/م

گزارش هواشناسی سیستان و بلوچستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر