کد خبر: ۶۸۳۹۷۷۴
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹

معاون پیشگیری بهزیستی کردستان گفت:در 10 ماهه اول امسال، طرح غربالگری بینایی سنجی (آمبلیوپی) برای ۷۵ هزار نفر از کودکان سه تا ۶ سال مناطق شهری و روستایی این استان اجرا شد.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، باقر کرمی  معاون پیشگیری بهزیستی کردستان گفت در 10 ماهه اول امسال،  طرح غربالگری بینایی سنجی (آمبلیوپی) برای ۷۵ هزار نفر از کودکان سه تا ۶ سال مناطق شهری و روستایی این استان اجرا شد.

وی افزود: براساس آمار ثبت احوال کودکان سه تا ۶ سال استان در سال جاری ۱۰۵ هزار و ۷۰۱ نفر بودند که میانگین پوشش این طرح تا پایان سال به ۷۵ درصد می‌رسد.

وی بیان کرد: پوشش ۷۵ درصدی این کودکان شامل ۶۱ هزار نفر است که با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان سال به پوشش مورد نظر خواهیم رسید.

کرمی افزود: اجرای این طرح فقط به پوشش ختم نمی‌شود بلکه در مراحل بعدی کودکانی که با اختلالات بینایی از جمله تنبلی چشم و یا کم بینایی مواجه هستند به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۶ هزار و ۹۲۰ کودک سه تا ۶ سال در استان داشتیم، یادآور شد: ۶۵ هزار و ۱۶۶ نفر از این تعداد زیر پوشش طرح آمبلیوپی قرار گرفتند که شامل ۷۵ درصد واجدین شرایط بود.

کرمی تاکید کرد: تنبلی چشم اگر به موقع تشخیص داده شود قابل درمان است لذا از خانواده‌ها می‌خواهیم نسبت به شرکت در غربالگری بینایی سنجی کودکان خود اقدامات لازم را انجام داده و به پایگاه‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر