کد خبر: ۶۸۳۹۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱

بر اساس عفو اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از مجموع ۵۰۰ نفر مشمول عفو زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد ۳۱۰ زندانی استان آزاد و ۱۹۰ نفر تخفیف مجازات گرفته اند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازیاسوج،  مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این باره افزود: پس از ابلاغ رسمی بخشنامه عفو، زندانیان مشمول شناسایی شدند.

اسماعیل جمیاری افزود: با بررسی پرونده‌ها و تطبیق با مفاد بخشنامه، لیست اسامی واجدین شرایط به محاکم قضایی ارسال شد.

وی بیان کرد: ۵۰۰ نفر مشمول عفو شده که از این تعداد ۳۱۰ نفر آزاد و ۱۹۰ نفر دیگر تخفیف و تقلیل مجازات گرفته اند که البته بررسی‌ها همچنان ادامه داشته و به طور حتم آمار مشمولان بیشتر خواهد شد.

جمیاری عنوان کرد: اعطای عفو عمومی اخیر از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) هدیه ایی گرانبها به خانواده‌های زندانی و نشانه توجه نظام به کرامت والای انسانی افراد است که در ماه پایانی سال باعث خوشحالی، تحکیم مبانی خانواده و بازگشت روحیه امید و نشاط اجتماعی خواهد شد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: زندانبانی اسلامی از جمله دستاورد‌های سیستم قضایی کشور است.

جمیاری ابراز داشت: نگاه جامعه زندانبانی به زندانیان همراه با رأفت اسلامی و توجه به کرامت انسانی افراد بوده و به همین سبب هدف اصلی در مجازات حبس، اصلاح و بازپروری زندانیان همراه با بازاجتماعی شدن آنان است.

وی استفاده از ظرفیت‌های قانونی در جهت اصلاح پذیری زندانیان را مهم، اثرگذار و لازمه تکمیل چرخه اصلاح و تربیت دانست و افزود: چنانچه زندانیان در طول دوران تحمل حبس دارای حسن رفتار و کردار باشند و در کنار ندامت و پشیمانی از اعمال گذشته خود، سعی در جبران مافات داشته باشند، مشمول رافت اسلامی نظام قضایی می‌شوند.

جمیاری گفت: همچنین می‌توانند از تسهیلات و مزایایی از جمله مرخصی ها، عفو‌های عمومی و موردی، آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات و دیگر موارد بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/غ

آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر