کد خبر: ۶۸۳۹۹۳۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳

چهارمین همایش ملی میگوی ایران با هدف تبادل نظر و تصمیم گیری برای توسعه صنعت میگو به ویژه فرآوری و بازاریابی آن در بوشهر آغاز به کار کرد.

همایش ملی میگوی ایران در بوشهر آغاز شدبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، رئیس پژوهشکده تحقیقات میگوی کشور مستقر در بوشهر درباه این همایش گفت: ۱۶۰ مقاله در ۱۲ محور به دبیرخانه همایش ملی میگو فرستاده شد بود که برخی به صورت سخنرانی و برخی به صورت پوستر ارائه می‌شوند.

عقیل دشتیان نسب افزود: همچنین هفت موضوع مهم صنعت میگو با حضور نمایندگان بخش خصوصی، مراکز علمی -پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی در میزگرد‌های تخصصی بحث می‌شود.

وی بیان کرد: در این همایش آخرین دستاورد‌های نظری، تجربی، فناوری و روش‌های نوین در زمینه‌های صنعت میگو در قالب هشت میزگرد تخصصی ژنتیک و اصلاح نژاد، مدیریت ذخایردریایی، مدیریت تغذیه، بهداشت و بیماری‌های تکثیرو پرورش، محیط زیست، بازاریابی و توسعه صادرات و کارآفرینی بررسی می‌شود.

رئیس پژوهشکده تحقیقات میگوی کشور ادامه داد: علاوه بر این، دو کارگاه آموزشی با عنوان‌های طراحی و مدیریت استخر‌های نرسری متناسب با صنعت پرورش میگوی ایران و اصول نمونه برداری پارامتر‌های اکولوژیک و بهداشتی از استخر‌های پرورش میگو برگزار می‌شود.

دشتیان نسب همچنین گفت: برنامه اجرایی رویداد کارآفرینی با عنوان ایده‌ها و استارتاپ‌های شیلاتی استان بوشهر در ۶ محور اصلی کسب و کار، شیوه‌های تامین مالی، صادرات و بازاریابی دیجیتال، ارزش افزوده، استفاده مجدد از آب، پسماند و ضایعات، شیوه‌های تامین مالی، صادرات و بازاریابی دیجیتال، ارزش افزوده، استفاده مجدد از آب، پسماند و ضایعات، شیوه‌های نوین صید، پرورش و فرآوری آبزیان، انرژی‌های تجدید پذیر و فناوری‌های سبز، آذر آغاز شد که از بین ۲۱ طرح و ایده استارتاپی ۶ طرح و از این شمار نیز سه طرح برتر انتخاب و به جشنواره کشوری کارآفرینی معرفی می‌شوند.

برگزاری جشن شکرگزاری برداشت میگو و تجلیل از فعالان صنعت میگوی پرورشی استان بوشهر از دیگر برنامه‌های این همایش دو روزه است.

انتهای پیام/ک

بررسی راه‌های توسعه صنعت میگو در بوشهر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر