کد خبر: ۶۸۳۹۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
وزیر علوم:

غلامی گفت: بخش خصوصی باید وارد میدان اشتغال دانش‌آموختگان شود البته تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

در آموزش عالی نگاه رو به جلو داشته باشیم/ بخش خصوصی باید وارد میدان اشتغال دانش‌آموختگان شودبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، جلسه ۱۱۵ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ به ریاست سید سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
 
منصور غلامی، وزیر علوم در این جلسه طی سخنانی گفت: در برخی سیاست‌گذاری‌ها به شرایط توجه نمی‌شود و در برخی موارد هم تغییر شرایط سیاست‌ها را دستخوش تغییر می‌کند.

دانشگاه‌ها باید بر مبنای پیشرفت‌های علمی و فناوری  کار کنند

وی افزود: در آمایش آموزش عالی و تنظیم دانشگاه‌ها باید نگاه به جلو داشته باشیم یعنی با توجه به پیشرفت‌های علمی و فناوری دانشگاه‌ها باید کار کنند.
 
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای بررسی نقش سیاست‌ها در اشتغال دانش‌آموختگان باید ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنان و شرایط بازار اشتغال هم مورد توجه قرار گیرد.

به‌روز نبودن تجهیزات مهمترین مشکل در ارتباط صنعت و دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: به‌روز نبودن تجهیزات موجود در برخی صنایع، عملاً آموزش و ارتباط صنعت و دانشگاه را با مشکل مواجه کرده است.
 
وی افزود: بخش خصوصی باید وارد میدان اشتغال دانش‌آموختگان شود که تا کنون خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
 
عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: تحولات سریع در حوزه‌های مختلف علم و فناوری که حاصل پیشرفت‌های اعجاب انگیز در فناوری اطلاعات است؛ بازنگری سریع و دقیق در رشته‌های دانشگاهی را الزامی کرده است.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر