دانستنی‌های سربازی/

قانون درباره مشمولانی که با مجوز به خارج از کشور رفته‌اند اما در موعد مقرر بازنگشته‌اند، چه می‌گوید؟

اطلاعات مربوط به نحوه برخورد قانون با مشمولان خدمت وظیفه عمومی که با صدور مجوز از کشور خارج شده‌اند، اما در موعد مقرر بازنگشته‌اند را در این گزارش بخوانید.


با مشمولانی که با صدور مجوز به خارج از کشور سفر نموده‌اند، اما در موعد مقرر به کشور بازنگشته‌اند چه رفتاری می‌شود؟به گزارش خبرنگار حوزه نظام وظیفه گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، با آن دسته از مشمولانی که با صدور مجوز به خارج از کشور سفر کرده‌اند، اما در موعد مقرر به کشور بازنگشته‌اند، معاونت موظف است مراتب را به متعهد و یا سازمان مربوط اعلام کند و اقدامات لازم را برای اخذ مبلغ تضمین و لغو تعهد را به عمل آورده، در این صورت پذیرش تعهد مجدد از این گونه افراد مجاز نخواهد بود.

بیشتر بخوانید؛ برادران شهدا و جانبازان چگونه از سربازی معاف می‌شوند؟

همچنین در رابطه با سازمان‌ها، اگر تعداد عدم مراجعت به بیش از ۱۰ درصد برسد، ضمانت آن‌ها دیگر معتبر نخواهد بود و ودیعه فرد به نفع دولت ضبط خواهد شد و درصورت ورود به غیبت همانند سایر غایبین خدمت وظیفه عمومی رفتار خواهد شد.

اما در رابطه با امکان پذیر بودن صدور مجوز خروج از کشور، برای آن دسته از دانشجویانی که با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی هستند بلامانع است، اما بعد از فراغت از تحصیل اجازه خروج از کشور دیگر صادر نمی‌شود.

انتهای پیام/

 قانون با مشمولانی که با مجوز از کشور خارج شده‌اند، اما در موعد مقرر بازنگشته‌اند، چگونه برخورد می‌کند؟

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار