کد خبر: ۶۸۵۱۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵
کد خبر : ۶۸۵۱۶۶۸
براساس اعلام مرکز آمار؛

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٤٢,٣ درصد است.

تورم نقطه به نقطه به ٤٢,٣ درصد رسیدبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٤٢,٣ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان ٥٢.٥ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم ٣٥.٣ درصد است.

شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در بهمن ماه به ٩.١ درصد رسید

در بهمن ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٨,١ رسید که نسبت به ماه قبل٢.٢ درصد افزایش نشان می­ دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان یزد با ٣.٥ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان هرمزگان با ١.٦ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور (٤٢.٣ درصد) است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (٥٢.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (٣٥.٣ درصد) است. یعنی خانوار‌های ساکن استان کردستان به طور متوسط ١٠.٢ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوار‌های ساکن استان قم به طور متوسط ٧.٠ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به بهمن ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٧ برای خانوار‌های کشور به عدد ٢٣.٥ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان لرستان (٢٧.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ کرمان (١٨.٨ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در بهمن ماه ٩.١ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٦ واحد درصد افزایش نشان می­ دهد.


بیشتر بخوانید: نرخ تورم بهمن ماه به ۲۳.۵ درصد رسید


رشد ٢.١ درصدی نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری

در بهمن ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوار‌های شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٧,٣ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.١ درصد افزایش نشان می­ دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری مربوط به استان بوشهر با ٣.٥ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با ١.٠ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های شهری کشور (٤١,٥ درصد) است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های شهری مربوط به استان کردستان (٥١.١ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (٣٤.٧ درصد) است، یعنی خانوار‌های شهری ساکن استان کردستان به طور متوسط ٩.٦درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوار‌های شهری ساکن استان هرمزگان به طور متوسط ٦.٨ درصدکمتر از میانگین کل کشور نسبت به بهمن ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده ­اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٧ برای خانوار‌های شهری به عدد ٢٣.٤ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٢٨.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (١٩.٣ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در بهمن ماه ٨.٩ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٠واحد درصد افزایش نشان می­ دهد.

بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های روستایی مربوط به استان­ کرمان با ٦.١ درصد افزایش است

در بهمن ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل برای خانوار‌های روستایی کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ١٦٢,٩رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های روستایی مربوط به استان­ کرمان با ٦.١ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان زنجان با ١.٥ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل خانوار‌های روستایی نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٤٦.٧ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های روستایی مربوط به استان کردستان (٥٧.٤ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (٣٨.٣ درصد) است، یعنی خانوار‌های روستایی ساکن استان کردستان به طور متوسط ١٠.٧ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوار‌های روستایی ساکن استان هرمزگان به طور متوسط ٨.٤ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به بهمن ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٧ برای خانوار‌های روستایی کشور به ٢٤.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان چهارمحال وبختیاری (٢٩.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کرمان (١٧.٣ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در بهمن ماه ١٢.٢ درصد است که نسبت به ماه قبل ٠.٧ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
سلام
متاسفانه با توجه به تورم اعلامی که بیش از 40 درصد وتورم حس شده توسط مردم که بیش از 100 درصد است
میبینیم که وکلای ملت و دولت بر سر چیزی حدود 400 تومان چانه میزنند و وقت خود را تلف میکنند
بسیار جای تاسف است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
واقعا تورم بیش از این حرف هاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
نرخ تورم 523درصد شده مثلا پراید چهارتومانی پنحاه پنج تومان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
علی برکت الله
این است رونق اقتصادی که وعده داده بودن
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر