کد خبر: ۶۸۵۳۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۷
کد خبر : ۶۸۵۳۳۰۲

رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی گفت:۷۷دستگاه آبگرمکن خورشیدی در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها‌و‌جلوگیری از تخریب جنگل‌های بکر  در روستاه ها‌ی صعب العبور و فاقد گاز کشی توزیع شده است.

 توزیع 77 دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای روستاهای صعب العبورمنصوری  رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی  در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ، گفت:۷۷دستگاه آبگرمکن خورشیدی در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها‌و‌جلوگیری از تخریب جنگل‌های بکر  در روستاه ها‌ی صعب العبور و فاقد گاز کشی (جنگه-چهار دیوار-اناره فرامرز-کتکه-بوستان آباد و هماجگه) توزیع شده است.

وی گفت: از ابتدای سال 97 تاکنون عملیات مبارزه مکانیکی با آفت نیمه انگلی بنام لورانتوس بر روی درختان بلوط جهت جلوگیری از خشک شدن درختان مذکور  با مساحت ۸۸۰هکتار با اعتبار ۹۹۰میلیون ریال در روستاه‌های (چشمه زرشک علیا-تپان -نیرژسفلی و علیا و هلول انجام شده است.

منصوری افزود: در این مدت  ۱۲اکیپ (۱۰نفره) اطفائ حریق در روستاه‌های بحرانی و حساس به حریق و توزیع وسایل اولیه اطفا حریق بین اکیپ‌های مذکور و بستن قرار داد با ۸نفر بعنوان دیده بان به مدت ۵ماه  تشکیل شده است.

وی با اشاره به اشتغالزایی 150 نفر گفت:بهره برداری از محصولات فرعی (شیره خام سقز درخت بنه) به تعداد ۵۶سامانه عرفی سطح شهرستان ثلاث باباجانی با درآمد بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۵۰ نفر صورت گرفت.

 منصوری ادامه داد:احداث یک مورد آبشخور در روستای پالان از توابع شهرستان ثلاث باباجانی جهت دسترسی متمرکز دام‌ها به آب شرب ؛ توزیع ۳۰۰۰هزار نهال رایگان در هفته منابع طبیعی با گونه‌های آقاقیا و زبان گنجشک و کنار و کهور و کاج و سرو در سطح شهرستان با همکاری سایر ارگان‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در یک سال گذشته است.

وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های ترویجی و آموزشی در مدارس و روستاه‌های سطح شهرستان ثلاث باباجانی گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده  اعتبارات خیلی خوبی از محل صندوق توسعه ملی به این شهرستان جهت انجام امورات اساسی از جمله  احداث بند‌های گابیونی و خاکی و خشکه چین (که باعث  مهار سیبلاب وجلوگیری از فرسایش خاک و افزایش آب‌های زیر زمینی می‌شود)  کمربند‌های سبز (ایجاد کانال و کاشت گونه‌های از جمله بادام و بنه در مسیر کانال) و احداث آبشخور و توسعه کشت گیاهان دارویی با مشارکت مردمان محلی   اختصاص یافته است.

انتهای  پیام/ز

توزیع ۳۰۰۰هزار نهال رایگان در هفته منابع طبیعی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر