کد خبر: ۶۸۵۴۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱
۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۱
کد خبر : ۶۸۵۴۶۲۲

نمونه تصاویر گرفته شده توسط دوربین گوشی نوکیا 9 PureView نشان می‌دهند که این دوربین بهترین کیفیت را در تشخیص عمق صحنه دارد.

نوکیا 9 PureView یک گوشی با قابلیت‌های حرفه‌ای دوربین + تصاویربه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین باری که مشخص شد نوکیا با گوشی 9 PureView قصد دارد وارد دنیای گوشی‌های چند دوربینه شود، حدس می‌زدیم این دوربین‌ها به ترتیب، اولترا، واید، معمولی و تله‌فوتو باشند و دیگر لنز این دوربین هم یک حسگر ToF 3D باشد اما مشخص شد که این حدس اشتباه بود. نوکیا با انتخاب دوربین‌های خود همه را غافلگیر کرد. تعداد دوربین‌های در نظر گرفته شده برای Nokia 9 PureView پنج عدد بود که سه تا از آن‌ها، سیاه و سفید و دو دوربین دیگر RGB بودند و یک حسگر ToF 3D هم در کنار آن‌ها قرار داشت. اما سیستم کار این دوربین‌ها به چه صورت است؟

نوکیا از مزایای ذاتی Nokia 9 PureView استفاده کرده است و این مزایای ذاتی عبارتند از: محدوده دینامیکی عالی با ترکیبی از سه دوربین تک رنگ و دو دوربین با قابلیت عکسبرداری رنگی که عکاسی سیاه و سفید و فایل‌های خام و انعطاف‌پذیر DNG را برای استخراج بیشتر سنسورها از طریق Lightroom در گوشی قرار می‌دهند و تشخیص عمق را پس از تصویربرداری در گوشی جدید نوکیا ممکن می‌سازد. گفته می‌شود، بزرگترین جهشی که نوکیا با تولید این گوشی انجام داده، تشخیص عمق تصاویر است. دوربین‌های Nokia 9 PureView تنها دوربین‌هایی با تشخیص عمق منظره عالی نیستند بلکه کیفیت تصاویر آن هم بالا است. تصاویر گرفته شده با دوربین گوشی‌های نوکیا و iPhone XS Max و مقایسه آن‌ها این مسئله را هم به طور مشخصی ثابت می‌کند. نقطه تمایز دوربین‌های گوشی جدید نوکیا با دیگر گوشی‌ها در این است که دیگر گوشی‌ها قادر خواهند بود ۱۰ الی ۱۵ منظره را تشخیص دهند ولی لنز‌های Nokia 9 PureView قادر هستند تا ۱۲۰۰ منظره و با هوش مصنوعی بی‌نهایت منظره و عمق تصاویر را تشخیص دهند. گفته می‌شود، سنسورهای دوربین پنج‌گانه Nokia 9 PureView توانایی این را دارند که در هر دو حالت عمودی و افقی به صورت همزمان اطلاعات را دریافت و آن‌ها را پردازش کنند.

نوکیا 9 PureView یک گوشی با قابلیت‌های حرفه‌ای دوربین + تصاویر

نوکیا 9 PureView یک گوشی با قابلیت‌های حرفه‌ای دوربین + تصاویر

البته باید این را هم در نظر داشت که گوشی‌های جدیدی مانند iPhone XS Max و Galaxy S10 سامسونگ در حالت پرتره می‌توانند عملکرد بهتری از خود نشان دهند از این بابت که سوژه را در حالت پرتره پررنگ‌تر نشان می‌دهند. در حالی که پس زمینه به طور کامل تار است. این در حالی است که دوربین Npkia 9 PureView حالت بوکه را به طور درست و دقیق در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ در نتیجه می‌توان گفت که این گوشی بهترین دوربین را برای حالت بوکه دارد.

همانگونه که گفته شد، تشخیص عمق تصاویر یکی از جنبه‌هایی است که در دوربین‌های Nokia 9 PureView مورد بررسی قرار گرفته است و پتانسیل زیادی در آن دیده می‌شود. نمونه‌های پیش تولید شده این گوشی هوشمند نشان می‌دهند که این گوشی توانایی‌های زیادی برای ثبت تصاویر باکیفیت و ویرایش تصاویر خام دارد.

نوکیا 9 PureView یک گوشی با قابلیت‌های حرفه‌ای دوربین + تصاویر


بیشتر بخوانید: جنگ تجاری چین و آمریکا فرصتی مناسب برای خودنمایی سامسونگ


انتهای پیام/

تصاویری از Nokia 9 PureView ببینید

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر