کد خبر: ۶۸۵۷۴۱۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
الویری در جمع خبرنگاران:

الویری گفت: طرحی مطرح شده که بر اساس آن علاوه بر تهران شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر هم دارای شورایاری می‌شوند.

کاظمی///استدلال رئیس شورای عالی استان‌ها برای صدور مجوز نابودی 62 باغ تهران/ شهرهای بالای 100 هزار نفر دارای شورایاری می‌شودبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی الویری صبح امروز پیش از آغاز پانزدهمین اجلاس شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: رقم بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران که روز گذشته در شورای شهر تصویب شد ۱۸ هزار و ۸۲۴ میلیارد تومان است.


بیشتر بخوانید؛ پاسخ به الویری به چرایی شهردار نشدن محسن هاشمی + فیلم


رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه در جلسه امروز چند طرح یک فوریتی داریم، اظهار کرد: مهمترین آن‌ها در مورد تعیین تکلیف شورایاری‌ها است.

وی افزود: به دلیل اینکه قانون مصوب در این مورد قطعیتی ندارد و ابهاماتی در این موضوع وجود دارد، طرحی مطرح شده تا در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر هم شورایاری داشته باشیم.

الویری با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی استان‌ها پیشنهاد داده‌اند که علاوه بر تهران شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر هم شورایاری را تشکیل بدهند، گفت: امروز با قید فوریت این طرح را بررسی می‌کنیم و احتمالا تصویب می‌شود و بعد از تصویب به مجلس می‌رود.

رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص بار مالی شورایاری‌ها در شهر‌های دیگر گفت: بار مالی آن‌ها توسط شهرداری تأمین می‌شود و هزینه‌ای بر دوش دولت نیست.

وی در ادامه گریزی هم به مصوبه جنجالی روز گذشته شورای شهر تهران در خصوص برج باغات زد و گفت: در دوره‌ای که آقای احمدی نژاد شهردار بود لایحه‌ای به شورا ارسال شد که بر مبنای آن سطح اشغال باغات به میزان ۳۰ درصد باشد و این کار یعنی اینکه سازنده می‌تواند ۳۰ درصد زمین را به صورت عمودی بسازد.

الویری افزود:، اما بعد مالکین برای تأمین پارکینگ اقدام به قطع درختان کردند و لذا در سال ۹۶ شورا این مصوبه را لغو کرد و در این یک سال متوجه شدیم تعدادی از افراد تمام مبالغ اخذ مجوز برای برج باغات را پرداخت کرده بودند.

رئیس شورای عالی استان‌ها در خصوص اینکه چرا به ۶۲ باغ مجوز داده شد تا در آن‌ها ساخت و ساز صورت بگیرد، اظهار کرد: روز گذشته فقط به ۶۲ باغ که عوارض خود را پرداخت کرده بودند مجوز ساخت و ساز دادیم و اگر این کار را نمی‌کردیم به دلیل حقوق مکتسبه‌ای که به موجب مصوبه قبلی برای آن‌ها ایجاد شده بود می‌توانستند به دیوان عدالت شکایت کنند و در نهایت تمام مصوبه بی فایده می‌شد.

انتهای پیام/

بار مالی شورایاری‌ها توسط شهرداری تأمین می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر