کد خبر: ۶۸۵۷۸۶۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: با اجرای طرح کتابخانه گردی فرهنگ کتاب خوانی را گسترش دهیم.

کتابخانه گردی رسمی زیبا برای آشتی مردم با کتابخانه‌ها استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ، رقیه کرمانیان معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی فرمانداری اردکان  در جلسه مشترک انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی اردکان، احمد آباد و عقدا در جمعی از مسئولان فعال حوزه کتاب با اشاره به  اهمیت کتاب و کتاب خوانی و اجرای طرح کتابخانه گردی در این شهرستان گفت: این طرح می تواند راه و رسمی زیبا برای آشتی مردم با کتابخانه‌ها باشد.

وی با اشاره به گستردگی جغرافیایی شهرستان اردکان افزود : تمامی بخش‌ها و روستا‌های شهرستان اردکان باید به کتابخانه مجهز شوند و همچنین برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی باید کتابداران را تشویق کرد تا فعالیت خود را در ترویج و ارائه کتاب به نحو احسن انجام دهند.

کرمانیان ادامه داد: موضوع اصلی، فرهنگ سازی کتاب است و باید تمام زمینه ها را برای رسیدن به این هدف آماده کنیم و امروزه در جامعه  آموزش و کتاب خواندن مسیری است که با آن می توان جامعه را به رشد و کمال رسانید.

اجرای طرح کتابخانه سیار  در پارک‌های اردکان

حسین پایدار، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان در این جلسه با بیان اینکه جلسات سال ۹۷ نیز، چون سال قبل به طور مرتب و کامل برگزار شده و امید است مصوبات جلسات نیز پیگیری و اجرایی شود،گفت: با همکاری انجمن‌ها اتفاقات خوبی در کتابخانه‌های شهرستان اتفاق افتاده است و با اجرای کامل مصوبات جلسات قبلی این روند ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به سالروز تاسیس نهاد و طرح کتابخانه‌گردی، اجرای این طرح و حضور مسئولان و هنرمندان در کتابخانه‌ها را مثبت ارزیابی کرد و از مردم و مسئولان دعوت کرد در این طرح  حضور باشکوهی داشته باشند.

در ادامه اعضای انجمن‌ها پیشنهادات خود را ارائه کردند و مصوب شد طرح کتابخانه سیار و بلندخوانی کتاب در پارک‌ها پیگیری و اجرایی شود.

پیگیری وضعیت کتابخانه‌های مزرعه نو و حضرت ابوالفضل (ع) و تهیه کتاب‌های کمک درسی برای کتابخانه‌ها نیز در این جلسه به تصویب رسید.

ترویج  کتاب و کتاب خوانی در بین خانواده ها و جوانان

اباذر غفوری شهردار اردکان در سخنانی به راه‌های ترویج کتاب خوانی اشاره نمود و گفت: ما باید در جامعه همگی برای بالا بردن میانگین زمان مطالعه در جامعه و در اردکان فعالیت‌هایی داشته باشیم.

وی افزود: فعالیت‌هایی که ما در اردکان برای پیشرفت کتاب خوانی در صدد انجام آن هستیم، راه اندازی ایستگاه سیار کتاب خوانی باید از یک وسیله نقلیه بزرگی استفاده شود و تمام تجهیزات کتابخانه در آن نصب شود و هر هفته در یکی از محل‌های اردکان مستقر باشد تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

غفوری ادامه داد: یکی دیگر از این فعالیت‌ها نصب کتابخانه در ایستگاه اتوبوس و در هفته یک روز یک کتابخوان در پارک اصلی شهر مستقر باشد که هم کتابی معرفی کند به مردم و هم بخشی از آن را برای مردم بخوانند.

انتهای پیام/ی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر