تصویری از روسای قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی

تصویری از روسای قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی، از آغاز تاکنون را مشاهده خواهید کرد.

تصویری از روسای قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی، از آغاز تاکنون

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان،دستگاه قضایی در کشور ما یکی از مهمترین قوا به شمار می‌رود و مرجع عدالت‌خواهی و رسیدگی به دعاوی شهروندان است.قوه قضائیه موظف به پیگیری شکایات، برخورد با متخلفان و در نهایت اجرای عدالت به بهترین شکل ممکن است و در این میان استقلال دستگاه قضایی بیش از پیش در تسریع روند فعالیت‌ها نقش دارد.

اگر قوه قضائیه متأثر از نهادها و یا دستگاه‌های وابسته به قوای دیگر بود به هیچ عنوان شاهد استقرار عدل و ایجاد آرامش در کشور نبودیم.بدون شک نوع وظایف محوله بر دستگاه قضایی دلیل اصلی برای استقلال این قوه است و رؤسای دستگاه قضایی از آغاز تاکنون در جهت استقلال این قوه تلاش بسیاری کرده‌اند.

آیت الله شهید سید محمد بهشتی‌ نخستین کسی است که سنگ بنای دستگاه قضایی را بنا نهاد و پس از آن سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، محمد یزدی , هاشمی شاهرودی و آملی لاریجانی  عهده دار این منصب شدند.

عصر امروز هم حجت الاسلام والمسلیمن سید ابراهیم رئیسی با حکم رهبر معظم انقلاب به سمت ریاست قوه قضاییه منصوب شد. در ادامه تصویری از روسای قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی را از آغاز تاکنون مشاهده می کنید.

تصویری از روسای قوه قضاییه پس از انقلاب اسلامی، از آغاز تاکنون

انتهای پیام/

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ولی ا...
۱۹:۱۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۷
روسای قوه قضاییه نسبت به دو قوه نسبت به حمایت از محرومین وظیفه خطیری دارند انشا الله با آمدن آقای رییسی قابل ملموس باشه
آخرین اخبار