کد خبر: ۶۸۵۹۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
واکنش پوری حسینی به انتشار فیلمی در فضای مجازی؛

رئیس سازمان خصوصی سازی نسبت به انتشار فیلمی از وی در فضای مجازی مبنی بر رفتارش در برابر اعتراض کارکنان معلول تعاونی‌های سهام عدالت واکنش نشان داد.

معترضان مدیران سازمان را گروگان گرفته بودند/کار کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت اخاذی استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، میر علی اشرف عبداله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی نسبت به انتشار فیلمی از وی در فضای مجازی مبنی بر اعتراض معلولان به وضع سهام عدالت و زیر گرفتن آنان از سوی ماشین حامل وی واکنش نشان داد.

 معترضان گروگانم گرفته بودند/ادعای زیر گرفتن معترضان دروغ است

میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: این فیلمی که پخش شده، دقیقاً جلوی در پارکینگ سازمان خصوصی‌سازی است. در آن روز من طبق روال هر روز که بعد از کار، از سازمان خارج می‌شوم متوجه تجمع این افراد شدم که البته ناگفته نماند این چندمین روز بود که این افراد تجمع می‌کردند و عملاً با شعار‌هایی که می‌دادند مدیران سازمان را گروگان نگه داشته بودند و اعلام می‌کردند نمی‌گذارند کسی از ساختمان خارج شود.

وی ادامه داد: این افراد در پیاده‌رو و خیابان دراز کشیده بودند و با وارد شدن من، شروع به "فحاشی" و "مشت‌پرانی" و حتی "تف کردن به ماشین بنده" کردند. نیروی انتظامی نتوانست هیچ راهی برای رد شدن از این افراد پیدا کند و ما هم ناگزیر شدیم که به داخل ساختمان برگردیم. این افراد هر دروغی را به ما نسبت می‌دهند و می‌گویند ما قصد رد شدن با ماشین از روی این‌ها را داشتیم؛ ما که جانی نیستیم، ولی این رفتار دیگر از تحمل خارج شده است.

وی ادامه داد: این افراد در این چند روز جلوی سازمان خصوصی تجمع کرده بودند؛ ضمن شعار دادن اعلام می‌کردند که اجازه نمی‌دهند که کسی از ساختمان خارج شود و به‌نوعی مدیران سازمان را گروگان گرفته بودند و با اجبار خواستار اجرای مطالبات غیرقانونی خود بودند.


بیشتر بخوانید: آغاز واریز ۱۷۵ هزار تومان سود سهام عدالت به حساب مشمولان از فردا


از ۳۴۰ شرکت تعاونی ۲۱۰ شرکت با ما تسویه کرده اند/شصت تعاونی  اعلام کرده اند هیچ طلبی ندارند

پوری‌حسینی در مورد خواسته این افراد گفت: این افراد عضو تعاونی سهام عدالت در شهرستان‌ها هستند و خواسته آن‌ها استخدام در دولت است، کسی نیست به این افراد بگوید من در چه جایگاهی هستم که از من تقاضای کار می‌کنند، من رئیس خصوصی‌سازی چگونه می‌توانم برای آن‌ها کار دولتی ایجاد کنم که باید مورد هجمه این افراد قرار بگیرم و با ناسزا و مشت و لگد روبه‌رو شوم.

وی ادامه داد: این تعاونی‌های سهام عدالت یک حق‌الزحمه از شرکت‌ها گرفته و یک حق‌الزحمه هم از دولت دریافت کرده‌اند. این تعلونی ها حتی حق‌الزحمه آخر هم از دولت گرفته اند، از ۳۴۰ شرکت تعاونی ۲۱۰ شرکت با ما تسویه کرده اند و شصت تعاونی هم اعلام کرده اند هیچ طلبی ندارند، اما یک سری از این تعاونی‌ها اصرار دارند که دولت باید آن‌ها را استخدام رسمی کند و باید کد دولتی دریافت و بازنشستگی هم بگیرند.

کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت را نمی‌شناسم و نمی‌دانم از کجا آمده‌اند

پوری‌حسینی افزود: تمام مطالبات این افراد غیرقانونی است؛ ضمن اینکه اصلاً به سازمان خصوصی‌سازی این موارد مرتبط نیست، ما تا کنون، تا حالا طبق قانون کاملاً مناسب با این افراد رفتار کردیم، این‌که می‌گویند این افراد معلول هستند و کارمند سازمان بودند کاملاً غلط است ما اصلاً این افراد را نمی‌شناسیم و حتی نمی‌دانیم از کجا آمده‌اند.

کار کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت اخاذی است

پوری‌حسینی گفت: این افراد نه کارمند دولت و نه حقوق‌بگیر دولت بودند. این افراد جزو تعاونی سهام عدالت بودند که افراد مشمول سهام عدالت را از سال ۸۵ تا ۹۴ ثبت‌نام می‌کردند. برای همه سال‌هایی که کار می‌کردند از شرکت‌های سرمایه گذاری شهرستان حقوق دریافت کردند، حتی دولت ۳۷ میلیارد تومان در یک دوره بین این افراد پخش کرد و بار دوم هم ۲۵ میلیارد تومان برای اینکه این افراد کاری پیدا نکرده بودند، بین آن‌ها پخش کرد و اعلام کرد این دریافتی آخر است و باید برای خود کار دیگری پیدا کنند، اما این افراد که تجمع کردند قبول ندارند و اصرار دارند باید این مزد بیکاری ادامه داشته باشد.

وی  تأکید کرد: خواسته این افراد غیرقانونی است، کار آن‌ها اخاذی است و می‌خواهند با فشار و دروغ مطالبات خود را دریافت کنند.

هیچ خطایی از سازمان خصوصی‌سازی رخ نداده است

وی معتقد است؛ در این چند روز تجمع این افراد، هیچ خطایی از سازمان خصوصی‌سازی رخ نداده است، ولی این افراد با ناسزا به‌دنبال مطالباتی هستند که نه قانونی است و نه به رئیس سازمان خصوصی‌سازی ربطی دارد.

پوری‌حسینی ادامه داد: اگر این راهش است ما شش میلیون بیکار داریم، در کشور این شش میلیون نفر بیایند به من ناسزا بگویند و کتک بزنند تا شاغل شوند، من هم به‌عنوان یک ایرانی از این وضعیت ناراحت هستم، اما من باید چه‌کاری انجام می‌دادم که نداده‌ام؟

پوری‌حسینی ما را هم مثل خواهرزاده‌اش در سازمان خصوصی‌سازی استخدام کند

در این زمینه یکی از کارکنان معترض تعاونی‌های سهام عدالت که در صحنه حادثه مذکور حضور داشت، گفت: تجمع اعتراضی ما مقابل سازمان خصوصی‌سازی بدون درگیری و نیز با هدف رسیدن به خواسته‌هایمان انجام شد. ما شعار‌هایی دادیم، از جمله این‌که از پوری‌حسینی خواستیم که همان‌گونه که خواهرزاده خود را در این سازمان استخدام کرده است، ما را نیز به‌عنوان کارمند در سازمان خصوصی‌سازی بپذیرد؛ چرا که از آغاز سهام عدالت تا کنون ما از جمله دست‌اندرکاران اجرای این طرح بوده‌ایم.

وی افزود: البته در این سازمان به‌غیر از خواهرزاده پوری‌حسینی، افراد دیگری از جمله داماد یکی از نمایندگان مجلس به‌تازگی در مدیریت سهام عدالت سازمان خصوصی‌سازی استخدام شده است.

پوری‌حسینی زیرگرفتن زنان و مردان معلول را انکار کرده است

وی همچنین در پاسخ به این موضوع که پوری‌حسینی زیرگرفتن زنان و مردان معلول را انکار کرده است، تصریح کرد: این فیلم بار‌ها و بار‌ها در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شده و همه چیز در آن گویای واقعیت است. بر این اساس به پوری‌حسینی پیشنهاد می‌کنم این فیلم را یک بار با دقت ببیند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر