کد خبر: ۶۸۵۹۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

کارگاه آموزشی شناخت محیط زیست، مدیریت و روش‌های جمع آوری و تفکیک پسماند در شهرستان زهک برگزار شد.

‍کارگاه آموزشی مدیریت پسماند در زهکپورمردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت: این جلسه با دستور کار نحوه اصولی و صحیح مدیریت پسماند‌های شهری و روستایی به منظورحفظ سلامت انسان‌ها و محیط زیست در برابر خطرات ناشی از شیوه‌های نادرست مدیریت پسماند برگزار شد.

وحید پورمردان ادامه داد: در راستای ارتقاء فرهنگ زیست محیطی و آموزش مسئولین کارگاه آموزشی شناخت محیط زیست، مدیریت و جمع آوری پسماند، به همت اداره حفاظت محیط زیست زهک در سالن همایش ارشاد اسلامی این شهرستان برگزارشد.

وی افزود: شرکت کنندگان در این کارگاه با روش‌های مدیریت، جمع آوری و تفکیک پسماند آشنا شدند. جمع کثیری از مسئولان شهر زهک از جمله اعضای شورای شهر واعضای کمیته پسماند و بخشدار بخش مرکزی جزینک و. در این جلسه حضور داشتند. این آموزش‌ها باعث ارتقاء ظرفیت دانش زندگی سالم و حفاظت مطلوب‌تر از مناطق تحت مدیریت استان خواهد شد.

وی ضمن اشاره به ذخیره سازی موقت پسماند، اجرای روش‌های تفکیک از مبداء، ذخیره سازی و جمع آوری و حمل و نقل پسماند‌ها در شهر‌ها و روستاها، برحفظ محیط زیست ومنابع طبیعی، زیبا سازی شهر‌ها وجلوگیری از انتشار آلودگی‌های ناشی از تولید پسماند‌ها و بروز بیماری‌ها تاکید کرد.

فواید تفکیک زباله از مبدا و جداسازی پسماند‌های‌تر و خشک، استفاده از پتانسیل‌های موجود، نظیر نظرات افراد معتمد، افزایش مشارکت مردمی در اجرای طرح‌های تفکیک زباله از مبداء، تولید کمپوست و آموزش کارگران از مواردی بود که حاضرین در جلسه بر آن‌ها تاکید کردند.

انتهای پیام/گ

کارگاه  آموزشی مدیریت پسماند در زهک

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر