کد خبر: ۶۸۵۹۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
امروز صورت گرفت؛

دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با المار محمد یار اف دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار شمخانی و وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجانبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، «المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان عصر امروز با امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون تحولات منطقه و راه کار‌های گسترش همکاری‌های دوجانبه با وی گفت‌وگو کرد.

شمخانی در این دیدار با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و مذهبی میان دو کشور همسایه اظهار داشت: توسعه روابط همه جانبه بویژه ارتقاء مناسبات اقتصادی میان تهران و باکو خواست و اراده مردم و رهبران دوکشور بوده و به نفع امنیت و ثبات در منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه مرز‌های مشترک فرصتی ارزشمند و دروازه‌های صلح و دوستی میان دوکشور است، افزود: ظرفیت‌های فراونی برای افزایش سطح تعاملات تجاری میان دو کشور وجود دارد که می‌تواند موجب رفاه، ثبات و امنیت دو کشور شود.

وی خاطر نشان کرد:جمهوری اسلامی ایران برای رفع موانع تحقق توافقات جامع میان دو کشور امادگی کامل دارد.

علی شمخانی گفت؛ تکمیل راه آهن شمال-جنوب برای منطقه و نیز آذربایجان به لحاظ پیشبرد توافقات و همکاری‌های تجاری و اقتصادی بسیار ضروری بوده وموجب توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه‌های ترانزیت وحمل ونقل خواهد شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: روابط گرم و دوستانه ایران و آذربایجان علیه هیچ کشوری نبوده و هرگز تحت تاثیر عوامل مخرب منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای قرار نخواهد گرفت.

«المار محمد یار اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با اثربخش خواندن گفتگو‌های صورت گرفته میان مقامات دوکشور گفت: جمهوری آذربایجان مایل به افزایش مبادلات و همکاری‌های همه جانبه با ایران بوده و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می‌نماید.

وی افزود: باکو به روند ارتقاء همکاری‌های اقتصادی با تهران ادامه خواهد داد و تحریم‌ها نمی‌تواند بر روابط خوب دوکشور اثر منفی داشته باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر