کد خبر: ۶۸۶۸۰۲۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱
استاندار فارس:

استاندار فارس به طرح تقسیمات کشوری گفت: حساسیت‌های سیاسی در این باره به دقت بررسی شود.

لزوم توجه ویژه به حساسیت‌های سیاسی طرح تقسیمات کشوریبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز ، عنایت الله رحیمی استاندار فارس در همایش فرمانداران استان، گفت: مردم امروز به میزانی از بلوغ سیاسی رسیده‌اند که در اجرای این برنامه‌ها کمک می‌کنند. مجری تصمیماتی هستیم که هیات دولت اعلام می‌کند.

وی به انتخابات سال ۹۸ هم اشاره و با تاکید بر ایجاد فضای باز سیاسی، خطاب به فرمانداران گفت: از هم‌اینک مباحث مختلف و سخنرانی‌ها رصد شود. نقد و انتقاد منصفانه مشکلی ندارد، اما اگر مبنا تخریب باشد باید پاسخگویی با درایت لازم انجام شود و از کنار تخریب دولت نگذریم.

استاندار فارس ادامه داد: در سال ۹۸ بایسته‌هایی وجود دارد که باید به آنها بیندیشیم و برای آن‌ها برنامه داشته باشیم و معیشت و اشتغال را در دستور کار قرار دهیم.

وی خواستار توجه و حساسیت ویژه بر تنظیم بازار شب عید در شهرستان‌ها شد و گفت: باید قیمت‌ها از یکسانی و عدالت برخوردار باشد تا قضاوت مناسبی از سوی مردم نسبت به مدیریت فرمانداران ایجاد شود.

استاندار فارس همچنین در بخشی از سخنانش با تاکید بر تحقق مفاد بیانیه گام دوم رهبری، بیان کرد: هدف‌ها پس از انقلاب حول محور استقرار نظام بود که محقق شد.

رحیمی افزود: تمدن سازی و ادامه حرکت رو به جلو نظام نیز از شاخص‌های مورد اشاره رهبری در بیانیه گام دوم است که انتظار داریم فرمانداران با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی این بیانیه را به برنامه اجرایی تبدیل کنند و اینگونه نباشد که بیانیه بی‌استفاده بماند.

وی ادامه داد: در این بیانیه به پتانسیل‌های کشور، جوانان و اقتصاد توجه شده که باید به سمت عملیاتی شدن آن‌ها پیش برویم.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: امروز تکلیف مدیران اجرایی و سیاستگداران روشن شده و باید مسئولانه و خلاقانه با مسائل مدنظر رهبری در بیانیه گام دوم برخورد کنیم.

رحیمی با بیان اینکه داشته‌های ما حلال مشکلات است، عنوان کرد: اگر برنامه‌ریزی داشته باشیم و در برش‌های شهرستانی برنامه‌ریزی‌ها به خوبی تدوین شود، می‌توان شاهد تحولات خوبی در استان بود.

وی با تصریح بر اینکه در دهه پنجم انقلاب علی‌رغم دستاورد‌های خوب و قابل دفاع، اما معاندین خدمات نظام را نادیده گرفته و به دنبال سیاه‌نمایی هستند. تاکید کرد که واقعیت‌ها انعکاس داده شود.

استاندار فارس تاکید کرد: به جای اینکه عکس‌العمل به تحریم‌ها باید پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را مبتنی بر برنامه‌محوری در دستور کار قرار گیرد.
انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر