کد خبر: ۶۸۶۸۴۴۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶

کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: از روز یکشنبه موج ناپایدار وارد استان می‌شود که بر این اساس در اکثر مناطق استان شاهد افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید و بارش باران و برف در مناطق غرب و جنوب غرب استان خواهیم بود.

فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش‌بینی هوای استان اصفهان در گفتگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان طی دو روز آینده اظهار کرد: بررسی این نقشه‌ها بیانگر حاکمیت جوی پایدار بر روی استان طی ۲۴ ساعت آینده است.

وی افزود: بر این اساس آسمانی صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد برای اکثر مناطق استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس  پیش‌بینی هوای استان اصفهان ادامه داد: از روز یکشنبه موج ناپایدار وارد استان می‌شود که بر این اساس طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در اکثر مناطق استان شاهد افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید و بارش باران و برف در مناطق غرب و جنوب غرب استان خواهیم بود، برای مناطق مرکزی استان نیز در روز دوشنبه جوی ناپایدار پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشینه و کمینه دمای هوای شهر اصفهان طی ۲۴ ساعت آینده به ترتیب ۱۵ و سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: در این بازه زمانی چوپانان با دمای ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و بویین و میاندشت با دمای هشت درجه سانتی‌گراد زیر صفر خنک‌ترین نقطه استان پیش‌بینی شده است.

سیدان با اشاره به اینکه میزان بارندگی سال زراعی جاری نسبت به میانگین بلندمدت در استان اصفهان ۱۴.۱ درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: بیشترین میزان بارش‌ها به ترتیب در گلپایگان با ۵۰ درصد، چادگان با ۴۶.۱ درصد، نطنز با ۳۹.۸ درصد، سمیرم با ۲۴ درصد، فریدونشهر با ۱۲ درصد و داران با ۵.۸ درصد افزایش بارش گزارش شده است.

وی گفت: کمترین میزان بارش‌ها در استان از شهرستان نائین با ۲۵ درصد کاهش بارندگی بوده است. 
 
انتهای پیام/م 
 

وضعیت جوی هوای استان اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر