کد خبر: ۶۸۶۹۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶

با دستیابی به اطلاعات نزدیک به ۴۲۰ شرکت فعال صنعت که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در زمینه هوایی در کشور فعالیت دارند، این حوزه نسبت به سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی داشته است.

بازار اولیه قطعات هوایی در کشور ایجاد می‌شودبه گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، زیربنای پویایی و بهبود تجارت صنعت هوایی ایران، انسجام اطلاعاتی شرکت‌های فعال در صنعت هوایی و همچنین بانک جامعی از توانمندی‌های صنعت هوایی در زمینه محصولات، خدمات و فناوری‌های موجود است. وجود این اطلاعات و به دنبال آن تحلیلی دقیق و علمی از این اطلاعات، حرکت در راه برنامه‌ریزی توسعه تجاری صنعت را دقیق‌تر و کاراتر می‌سازد.

بر همین اساس و به دلیل عدم وجود بانک‌های اطلاعاتی منسجم و نبود تحلیل مناسب از وضعیت تجاری صنعت هوایی در کشور، ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدام به تدوین بانک اطلاعاتی شرکت‌های فعال در صنعت هوایی، محصولات و خدمات پیشرفته موجود در این صنعت و در ادامه شبکه‌سازی این شرکت‌ها کرده است.

نخستین نسخه از بانک اطلاعاتی شرکت‌های فعال در صنعت، در دی‌ماه سال ۱۳۹۴ با اطلاعات بالغ بر ۱۸۰ شرکت منتشر شد. آخرین نسخه در سال جاری و با دستیابی به اطلاعات نزدیک به ۴۲۰ شرکت فعال صنعت که به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در زمینه هوایی در کشور فعالیت دارند ارائه شد که نسبت به سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی یافته است.

شرکت‌های موجود در بانک اطلاعاتی شامل شرکت‌های فعال در زمینه‌های تخصصی سیستم‌های مکانیکی، الکترواویونیک، قوای محرکه، سازه، تأمین مواد اولیه در ساخت قطعات و ادوات هواگردها، تجهیزات فرودگاهی، ریخته‌گری، تست و آزمایشگاهی، طراحی هواگرد و تعمیر، نگهداری و نوسازی (MRO) در حوزه‌های کاربردی هواپیمای تجاری، بالگرد‌های تجاری و پهپاد‌های تجاری است.

اقدامات در دست انجام برای ارتباط بین مراکز تعمیر و نگهداری و شرکت‌های تولیدی توانمند در کشور شامل «ایجاد بانک اطلاعاتی از نیاز‌های تعمیر و نگهداری برای ایجاد بازار اولیه قطعات هوایی»، «ایجاد بانک اطلاعاتی قطعات پرمصرف و قابل‌جایگزینی برای تعمیر»، «ایجاد بانک اطلاعاتی نیازمندی‌های شرکت‌های پر پتانسیل»، «تهیه یک بانک اطلاعاتی شامل استاندارد‌های قطعات» و «استخراج لیستی از برآورد و حجم بازار ساخت اقلام و مجموعه‌های موردنیاز اولیه در هر حوزه از قطعات از ارگان‌های همکار در زمینه هوایی و مراکز تعمیراتی خطوط هوایی» می‌شود.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به‌روزرسانی این بانک‌های اطلاعاتی در سال ۹۸ را در برنامه خود قرار داده است.

انتهای پیام/

به‌روزرسانی بانک اطلاعاتی شرکت‌های فعال در صنعت هوایی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر