کد خبر: ۶۸۷۴۱۳۴
گروه : گیلان » رشت
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
نماینده، ولی فقیه در گیلان:

نماینده، ولی فقیه در گیلان گفت: فراهم کردن بستر و بازار برای عرضه تولیدات داخلی توسط مسئولان برای اجرایی شدن رهنمود‌های مقام معظم رهبری ضروری است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان شب گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تولیدکنندگان در سال رونق تولید باید کیفیت محصولات خود را ارتقاء دهند اظهار داشت: از تمام تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعتی انتظار داریم کالا را در تراز جامعه ایرانی و بازار‌های جهانی تولید کنند.

نماینده، ولی فقیه در گیلان با تأکید بر ارتقاء کیفیت تولید برای عرضه محصول به بازار‌های داخلی و خارجی عنوان کرد: تحقق رهنمود‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری در سال ۹۸ به هم‌افزایی و همگرایی گسترده بین تولیدکنندگان و مسئولان دستگاه‌های ذیربط نیازمند است.

آیت‌الله فلاحتی تلاش مجدانه تمام فعالان بخش‌های اقتصادی و سیاسی در راستای تحقق شعار رونق تولید را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: فراهم کردن بستر و بازار برای عرضه تولیدات داخلی توسط مسئولان و متولیان امر نیز برای اجرایی شدن رهنمود‌های مقام معظم رهبری ضروری است.

امام جمعه رشت ارائه خط مشی به تولیدکنندگان و صنعتگران برای شناخت نیاز بازار داخلی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: رصد و ارائه راهکار در کنار تقویت ظرفیت‌های تولیدی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی جامعه توسط اتاق‌های اندیشه‌ورز باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید شرایط بازار داخلی را برای ورود کالای تولید داخل فراهم کنند ،افزود: زمانی فعالیت‌های اقتصادی و تولید منشأ رشد و شکوفایی اقتصادی یک جامعه می‌شود که تقاضا به اندازه کافی برای خرید کالا‌ها و محصولات داخلی آن وجود داشته باشد.

نماینده، ولی فقیه در گیلان بر ضرورت اعمال مشوق‌هایی برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی داخلی توسط مسئولان ابراز داشت: یکی از الزامات رونق تولید حضور مسئولان ذیربط نظیر وزارت صمت، جهادکشاورزی و سازمان تعاون روستایی در نمایشگاه‌های کشور‌های اطراف برای رصد کردن نیاز بازار منطقه است.

آیت‌الله فلاحتی اعطاء تسهیلات ارزان قیمت به تولیدکنندگان داخلی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: این اقدام برای ارتقاء کمی و کیفی محصولات تولیدکنندگان داخلی ضروری است بنابراین در سال رونق تولید باید به عنوان یکی از اولویت‌های مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه رشت تولید در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در بخش کشاورزی را منشأ برکات و خیرات فراوان برای یک کشور اعلام کرد و ابراز داشت: مسئولان و مردم هر کدام به سهم خود باید در ترویج و ارائه راهکار‌های رونق تولید در بخش‌های مختلف جامعه نقش‌آفرینی کنند.

وی با تأکید بر اینکه طبق روایات اسلامی کشاورزان گنج‌های زمین هستند ،خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت تولید نخستین وظیفه تولیدکنندگان داخلی است و آنان پس از فراهم شدن مؤلفه‌ها و شروط لازم توسط مسئولان دستگاه‌های ذیربط باید در مسیر ارتقاء کیفیت تولیدات خود تلاش کنند.

انتهای پیام/ف

ارتقاء کیفیت محصولات داخلی زمینه‌ساز تحقق شعار سال رونق تولید است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر