کد خبر: ۶۸۷۴۳۰۹
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸

فرمانده انتظامی استان بوشهر از شناسایی و دستگیری سارقان حرفه‌ای پنج کیلوگرم طلای فروشندگان سیارطلا خبر داد.

سارقان حرفه‌ای طلا دستگیر شدندبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سردار خلیل واعظی گفت: ساعت ۲۲ سومین روز مرداد ۹۷ یک مورد سرقت به عنف به پلیس گزارش شد که با حضور گشت پلیس مشخص شد پنج کیلوگرم طلا از چهار نفر فروشنده دوره گرد طلا به سرقت رفته است.

وی افزود: به منظور پیگیری‌های تخصصی‌تر، پرونده این سرقت به تیمی مجرب از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان بوشهر واگذار شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد سارقین در یک برنامه کاملاً حرفه‌ای و هماهنگ فروشندگان سیار طلا را از میدان مرکزی شهر تعقیب و در نزدیکی ترمینال مسافربری در نقطه‌ای خلوت و تاریک با چوب، چماق و اسپری در حالی که سر و صورت خود را پوشانده بودند فروشندگان طلا را مضروب، پنج کیلوگرم طلا را سرقت و با خودرو بدون پلاک خود به سرعت متواری می‌شوند.

وی بیان کرد: در تحقیقات میدانی، بررسی‌های علمی و تخصصی کارآگاهان پلیس مشخص شد سارقان با برنامه قبلی و مرور چند باره نقشه سرقت و بدون به جا گذاشتن هیچ‌گونه ردی از خود اقدام به سرقت کرده که کار کشف کمی پیچیده شده است.

واعظی عنوان کرد: تیم مسئول این پرونده در اداره مبارزه با سرقت با مرور مکرر نقشه این سرقت، تشکیل تیم‌های فرعی پیگیری میدانی، طرح فرضیه‌های متعدد مورد استفاده احتمالی سارقین و فعال کردن منابع مختلف کمک کننده به کشف حقیقت در نهایت موفق شد هفته گذشته سرنخی از سارقین احتمالی را دریکی از استان‌های همجوار کشف کند.

وی تصریح کرد: بلافاصله کارآگاهان با تجهیزات کامل به شهر مورد نظر اعزام و با کنترل محل‌های تردد احتمالی مظنونین دو نفر از سارقین را دستگیر و به بوشهر منتقل کردند.

سردار واعظی با بیان اینکه متهمین دستگیر شده به سرقت پنج کیلوگرم طلا به ارزش بیش از دو میلیارد تومان از فروشندگان سیار طلا در بوشهر اعتراف کرده‌اند خاطرنشان کرد: یکی از ساقین دارای چهار فقره سرقت مسلحانه طلافروشی، تحت تعقیب و سابقه زندان و دیگری نیز سابقه شش فقره سرقت عادی دارند.

سردار واعظی تصریح کرد: در این عملیات دو دستگاه خودرو از جمله خودرو مورد استفاده در سرقت طلا‌ها توقیف و دو نفر خریدار طلا‌های مسروقه نیز دستگیر شده است.

انتهای پیام/م

سارقان ۵ کیلوگرم طلا دستگیر شدند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر