آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد/ تنها راه مواصلاتی گمیش‌تپه مسدود شد + فیلم و تصاویر

سیلابی که از روز چهارشنبه در استان گلستان آغاز شد،خسارت‌های بسیاری بر جای گذاشت.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، مردم استان گلستان بویژه در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و گُمیشان که از چند روز پیش با کم سابقه‌ترین بارش‌های رگباری و طغیان آب و جاری شدن سیلاب مواجه شده اند، همچنان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.‍


00:24 تخلیه گمیشان صادر شد/جاری شدن سیل به سمت گمیشان
سرپرست استانداری گلستان گفت :فرمان تخلیه شهر گمیشان صادر شد.


23:48  مردم گمیشان و آق قلا امشب هوشیار باشند

وزیر کشور گفت :مردم شهرستانهای گمیشان و آق قلا هوشیارباشند.


22:43 سطح آب در مناطق سیل زده گلستان در حال فروکش کردن است / آماده‌باش همه استانداران
وزیر کشور با اشاره به اینکه از لحاظ کمک‌های نهاد‌ها و تأمین تجهیزات مشکلی وجود ندارد، گفت: سطح آب در مناطق سیل زده گلستان در حال فروکش کردن است.


22:19 سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به یاری سیل‌زدگان گلستان شتافت/ آغاز پرداخت خسارت به سیل‌زدگانجانشین سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح گفت: پیرو فرمان رهبرانقلاب مبنی بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و مازندران، وزارت دفاع به‌ویژه سازمان‌های تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح و اتکا به کمک سیل‌زدگان شتافتند.


22:09  4نقطه برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان گمیشان آماده شد‌
رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: باتوجه به ورود سیلاب به گمیشان چهار منطقه امن برای اسکان اضطراری مردم در نظر گرفته شده است.


22:04 لایروبی گرگانرود در حال انجام است
سرپرست استانداری گلستان گفت :لایروبی گرگانرود برای افزایش سرعت تخلیه آب توسط نیرهای مسلح با امکانات ارتش و سپاه در حال انجام است.


21:51 درمانگاه سیار ستاداجرایی فرمان امام (ره) در آق‌قلا راه‌اندازی شد
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: درمانگاه سیار با ظرفیت ده هزار نفر در شهر سیل‌زده آق‌قلا راه‌اندازی و آماده پذیرش بیماران است.


21:36 تصویب هزینه ۱۰ میلیاردی شورای شهر گرگان برای حادثه دیدگان سیلاب
سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان از تصویب هزینه ۱۰ میلیاردی شهرداری گرگان برای کمک به سیل‌زدگان آق قلا برای جایجایی حادثه دیدگان خبر داد.


21:22 تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی به مددجویان سیل زده
رییس کل کمیته امداد امام خمینی از تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی در مرحله اول از مناطق سیل زده خبر داد.


20:14 کاهش رواناب آبها در رودخانه و سدهای گلستان

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان از کاهش رواناب های رودخانه ها و سدها نسبت به روز گذشته خبر داد.

 

رئیس سازمان مدیریت بحران: ۲۵ استان درگیر سیلاب شدند

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران اظهار داشت: شامانه بارشی که از شب گذشته وارد کشور شده ۲۵ استان کشور را درگیر کرده است.

وی با بیان اینکه از قبل با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی نسبت به وقوع این سیلاب‌ها هشدار داده بودیم، افزود: به تمام این ۲۵ استان اعلام آما‌ده‌باش کرده بودیم و جلستات مدیریت بحران در تمام این ۲۵ استان تشکیل شده است.

نجار با بیان اینکه برای تمام این بحران‌ها آمادگی کامل داریم و ماموریت و مرخصی استانداران و مدیران ارشد استانی با توجه به افزایش بازندگی‌ها لغو شده است، گفت: در حال حاضر وزیر کشور در منطقه سیل‌زده گلستان حضور دارد تا اوضاع را از نزدیک تحت کنترل داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه وزیر کشور به معاون امنیتی وزارت کشور دستور تشکیل جلسه مدیریت بحران برای کنترل اوضاع در کشور را صادر کرد، گفت: از مسافران درخوا‌ست داریم تا دو روز آینده از هر‌گونه مسافرت نوروزی خودداری کنند.

وی درباره سیل شیراز نیز گفت: متاسفانه بر اثر وقوع این سیلاب تعدادی از خودرو‌ها در این مسیر دچار حادثه شدند که نیرو‌های امدادرسان در منطقه حضور دارند.

ورود سیلاب به فرودگاه گرگان

 میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان  صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و تصمیماتی که برای تخلیه سیلاب از شهر‌های آق‌قلا و سیمین‌شهر گرفته شده است، اظهار داشت: اقدامات برای پیشگیری از ورود سیلاب و طغیان رودخانه به مناطق سیمین‌شهر و گمیشان در حال انجام است.

سرپرست استانداری گلستان گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که قرار است با همکاری ستادکل نیرو‌های مسلح و با امکانات ارتش و سپاه انجام شود، لایروبی گرگانرود در محل اتصال به دریا از مسیر چارقلی تا خواجه‌نفس است. با این کار زمان تخلیه سیلاب به سمت دریا افزایش می‌یابد. از طرفی، چون بارش داریم و امدادرسانی با بالگرد‌ها برای امروز ممکن نیست، روز گذشته از ظرفیت بالگرد‌ها برای خدمات‌رسانی به روستا‌های سیل‌زده استفاده کردیم و آذوقه کافی به این روستا‌ها رساندیم.

‌وی گفت: گاهی تصمیمات محلی از سوی برخی گروه‌ها و مردم گرفته می‌شود که امدادرسانی را مختل می‌کند. برای همین تصمیمات مشترکی گرفته شد تا فعالیت‌های مهندسی دستگاه‎ها به گونه‌ای انجام شود که مسئولان محلی توجیه و از تبعات این اقدامات مطلع شوند تا ممانعت در محل صورت نگیرد و اقدامات سریع به نتیجه برسد.

غراوی ادامه داد: در حال حاضر یکی از مشکلات ما آب‌گرفتگی شهرک صنعتی آق‌قلا و سرایت بخشی از سیلاب به فرودگاه گرگان است. تلاش می‌کنیم با بازگشایی مسیر به سمت رودخانه قره‌سو بخشی از آب را هدایت کنیم.

شرایط گنبدکاووس به حالت عادی برگشت

عبدالقدیر کریمی پیش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه بر اثر بارندگی‌های شدیدی که در سطح استان گلستان رخ داد بر اثر سسیلاب تعداد ۳۵ هزار نفر از مردم در بخش‌های شمالی و جنوبی شهرستان گنبدکاووس آسیب جدی دیدند.

وی با بیان اینکه شرایط شهرستان گنبدکاووس هم‌اکنون عادی است، تصرح کرد: در شهرستان گنبدکاووس به جز گل و لای در مغازه‌ها و منازل و خیابان‌ها از شرایط عادی برخوردار است که امیدواریم بتوانیم هرچه سریعتر این مشکل را مرتفع کنیم.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه بخشی از مردم سیل‌زده را به مکان‌های مناسب منتقل کردیم، خاطرنشان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در محل اسکان سیل‌زدگان در یک اقدام خداپسندانه یک گروه بزرگ هنری برای بچه‌های سیل‌زده گنبدکاووس برگزار کردند تا در این لحظات شادی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند.

کریمی اظهار کرد: باید این نوع فعالیت‌ها برای بچه‌های سیل‌زده استان گلستان اتفاق بیافتد، زیرا به این فعالیت‌ها نیاز داریم تا شادی را به خانواده‌های سیل‌زده هدیه کنیم.

وی تصریح کرد: مردم کماکان به ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه خودشان به مناطق سیل‌زده گلستان ادامه دهند، زیرا مردم گلستان نیازمند حمایت‌های مردم هستند.

آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد/ قول سپاه برای حل مشکل سیل زدگان+ فیلم و تصاویر

تنها راه مواصلاتی گمیش‌تپه مسدود شد

فرماندار شهرستان گمیشان گفت: تنها راه مواصلاتی گمیش‌تپه به دلیل حجم ورودی بسیار شدید آب از سمت آق‌قلا مسدود شد.

سرعت رواناب‌هایی که از سمت آق‌قلا به گمیشان در جریان است کاهش یافته اما با توجه به شرایط پیش بینی شده آبگرفتگی معابر را داریم.

وی بر لزوم انتقال آب تالاب گمیشان به دریا تاکید و تصریح کرد: میزان آبی که از گمیشان به بندرترکمن گسیل شده در سه الی چهار نقطه باید آب را به سمت دریا هدایت کنیم.

فرماندار شهرستان گمیشان با بیان اینکه حجم آب از قره کیله و سیمین شهر به سمت گمیش تپه در جریان است، افزود: ورودی آب از سمت آق قلا به زمین‌های کشاورزی در حرکت است.

خدمات رسانی ۱۲۰ نفر از کادر پزشکی در مناطق سیل‌زده گلستان

علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: هشت اکیپ سیار پزشکی برای ارائه خدمات درمانی در منطقه سیل‌زده استان حضور دارند.

وی با بیان اینکه اکیپ‌های مهندسی در بخش‌های سیل زده استان مازندران در حال بررسی فنی هستند، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که نیاز‌های مردم تامین شود.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: از ۲۷ اسفند یگان‌های عملیاتی ۴۵ جواد الائمه (ع)، یگان زرهی عمار و قرارگاه غدیر نیروی زمینی سپاه نسبت به راهگشایی مناطق سیل‌زده وارد عمل شدند، تا زمانی که مشکل سیل‌زدگان برطرف شود ما در کنار مردم خواهیم بود.

پورجمشیدیان با بیان اینکه یگان‌های نیروی زمینی سپاه در زمینه بازگشایی راه در نقاطی که رانش کوه وجود داشت وارد عمل شد بخش عمده‌ای از نیرو‌های سپاه در آق‌قلا و گمیشان حضور دارند و مشغول امدادرسانی به مردم هستند.

سقف تسهیلات و کمک های بلاعوض تغییر خواهد کرد

زمانی نژاد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گلستان گفت: بر اساس گزارش های تیم های ارزیاب حدود ۱۰هزار واحد مسکونی و تجاری برای احداث ،تعمیرات و نوسازی در استان شناسایی شد .


بیشتر بخوانید: سقف تسهیلات و کمک های بلاعوض تغییر خواهد کرد 


وی گفت : این تعداد ۲هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی کاملا باید احداث و ۷ هزار و ۷۰۰ واحد نیاز به بازسازی و تعمیرات دارند.

زمانی نژاد گفت : هنوز در برخی مناطق به دلیل افزایش حجم آب قابل دسترسی برای ارزیابی نیست .

 


بیشتر خوانید: استاندار سابق گلستان: شرمنده مردم هستم 


بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شده/ ۵۰ درصد ارتفاع آب کاهش یافته

رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: با توجه به کاهش ورودی آب به آق‌قلا و افزایش ظرفیت خروجی آب از این شهر، حدود ۵۰ درصد ارتفاع آب کاهش یافت.

وی افزود: سطح کمک رسانی و اقدامات فنی و مهندسی به شدت افزایش یافته است.

آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد+تصاویر

رحمانی فضلی ادامه داد: اولویت اول ما خروج آب از منطقه آق‌قلا است که این کار به نیروهای نظامی با مسئولیت سپاه واگذار شده است.

وزیر گفت: بیش از ۹۰ درصد منازل از آب تخلیه شده و مردم در حال تدارک بازگشت به خانه هایشان هستند.

آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد/ تنها راه مواصلاتی گمیش‌تپه مسدود شد + فیلم و تصاویر

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار از وضعیت سیل در آق قلا + فیلم

 


بیشتر بخوانید: آخرین جزییات از سیل در گلستان روز یکشنبه ۴ فروردین ماه/خسارت سنگین سیل به کشاورزان گلستانی+فیلم و تصاویر 


آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد+تصاویر

آخرین خبرها از روند امداد رسانی به سیل زدگان در گلستان/بیش از ۹۰ درصد منازل آق‌قلا از آب تخلیه شد+تصاویر

 

انتهای پیام/ب

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: حوادث ، حوادث طبیعی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۵:۰۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
خسارات سیل در شیراز ولرستان وخوزستان خیلی بیشتر از گلستان هستش.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۵۹ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
تو گلستان سیل یه چیز عادی هستش ولی امسال بزرگنمایی شده درسته امسال سیل بیشتر بود ولی خدا شکر اتفاقی نیفتاد.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۵۲ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
گلستان اوضاع بسیار خوبه الکی بزرگش کردن
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۴۸ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
شانس اوردیم رو ارتفاعات بارش به شکل برف بود وگرنه معلوم نبود چه بلایی سرمون میاد.الانم حجم اب پشت سد گلستان و بوستان خیلی زیاده. و داره سر ریز میکنه.امکان باز کردن دریچه سد هم نیست.در حال حاضر هوا ابریه و میخاد بارون بیاد اگه خدایی نکرده تو چند روز اینده رو ارتفاعات بارون بیاد و برفهایی ک قبلا باریده رو اب کنه معلوم نیست چی میشه.مردم و مسئولین باید امادگی لازم رو داشته باشن.
Iran, Islamic Republic of
حامد
۱۴:۳۲ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
دو صد گفته چو نیم کردار نیست
جای بسی تاسف
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۱۴ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
دیگه بیخیال گلستان بشین خواهشن شهرهای جنوبی رو داره آب می بره یه فکری کنید.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۵۷ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
آقا به هر خانوار در لرستان وشیراز هم باید کمک بلا عوض بشه یا اینکه وام تعلق بگیره.
Germany
ناشناس
۱۳:۲۳ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
من معاون دهيار هستم ... يا اينكه يك شب و يك روز با لباس داخل اب بودم تا اب روستا رو مهار بشه بازم مردم يك تشكر نكردن ... فقط ميگفتن شما بايد پيش بيني ميكردين .... يعني من اگه سال ديگه پيش بيني كنم بيل بفرستم داخل زمين مردم سد بزنم هنوز اب هم نيومده باشه به من اجازه ميدن مردم ؟؟؟؟ خداييش اينقد مسئولين روزير سوال بردن بي عدالتيه ...
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۵۵ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
هموطن عزیز گمونم می خواهی با یک روز کار کردن که وظیفه ات بوده دهیار بشی
پس چه کسی رو زیر سوال ببریم کسی که حقوق میگیره باید زیر سوال بره
استعفا بده اذیت میشی هموطن گلم
Germany
ناشناس
۱۳:۲۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
خداييش اينقد مسئولين رو زير سوال نبريم ..
فكر نميكردن اينقدر وسيع باشه و يهو همه شهر رو گرفت ...
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۰۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
ایران رو سیل برد یه کاری بکنید
Iran, Islamic Republic of
سوال
۱۲:۳۷ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
از دیروز ستاد بحران به همه ملت پیام میده
حتی اونیکه تو کویر نشسته پیام میده مواظب سقوط بهمن باشن
لطفا سوال بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۰۵ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
درسته سپاه تو یه مواضعی سختگیری میکنه برا مردم اما مزایایی هم داره ممنون ک ب فکر مردم هستن بیشتر از ستاد بحران وشهرداری.دیشب ساعت سه ستاد بحران پیام فرستاده رو گوشی های مردم که چی ما عادت داریم ایرانسل و همراه اول پیام های بی وقت بده ستاد بحران خودش بحرانه مثلا پیام اضطراری بود که ده بار سه نصف شب فرستادن!!!
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
لرستان هم سیل اومده.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۳۰ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
شهرما در لرستان هم سیل اومده.
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۲۷ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
خداييش دم سپاه گرم... ولي چرا دير؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۱:۲۲ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸
گلستان را آب برد مسولین را خواب
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر